Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Patrol

Areszt dla pedofila z Rybnika. Policja szuka ofiar [FILM]

28.10.2013 11:34 | 5 komentarzy | acz

Kryminalni z Rybnika zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa seksualne. Mężczyzna podczas zatrzymania usiłował przejechać policjanta. W sobotę na wniosek prokuratora, sąd aresztował 24-latka na okres 2 miesięcy.

Areszt dla pedofila z Rybnika. Policja szuka ofiar [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do zatrzymania doszło w piątek, na terenie jednej z rybnickich dzielnic. Podejrzany samochód został zauważony przez kryminalnych około godziny 8.30. W celu zatrzymania pojazdu policjant użył broni, ponieważ kierujący samochodem marki renault próbował go przejechać. W trakcie interwencji nikt nie odniósł obrażeń.

Policjanci szukali 24-latka od czwartku, kiedy to otrzymali pierwsze zgłoszenia o mężczyźnie obnażajacym się w obecności dzieci. Jak ustalili śledczy podejrzany o przestępstwa  seksualne wobec małoletnich dopuścił się co najmniej kilku takich czynów na terenie Rybnika.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. - Nie wykluczamy, że krąg pokrzywdzonych może się powiększyć - mówi nadkomisarz Aleksandra Nowara z rybnickiej policji. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Komenda Miejska Policji w Rybniku prosi o kontakt osoby, wobec których mężczyzna poruszający się samochodem marki renault laguna kol. niebieskiego obnażał się i prezentował czynności seksualne. Wydz Kryminalny KMP w Rybniku tel.324295280
(acz)