Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Wybory 2011: Zawadzki w Sejmie

10.10.2011 08:46 | 18 komentarzy | raj

Wiele wskazuje na to, że Ryszard Zawadzki, poseł PO zdobędzie mandat. Nie może na to liczyć Marian Drosio z PiS i Bronisław Karasek z PSL.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prognozy wyborcze wskazują, że powiat wodzisławski będzie miał jednego posła. Będzie nim prawdopodobnie Ryszard Zawadzki z PO. Choć na te chwilę (wyniki z ponad 50% obwodowych komisji) jego wynik nie powala to miejsce w sejmie otrzyma dzięki większej liczbie mandatów przynależnych PO. W poprzednich wyborach partia ta w okręgu rybnickim miała 4 mandaty, teraz będzie mieć prawdopodobnie o jeden więcej. PiS z kolei jeden mandat straci i parta ta będzie miała 3 posłów. To oznacza, że Marian Drosio z Wodzisławia do sejmu się nie dostanie. Komu przypadnie 9 mandat. Tego jeszcze nie wiadomo. SLD idzie łeb w łeb z Ruchem Palikota. Jeśli mandat zdobędzie SLD wówczas do sejmu wejdzie Tadeusz Motowidło z Jastrzębia, jeśli Ruch Palikota wówczas wejdzie Piotr Chmielowski z Katowic. 

Wyniki tutaj:

 

Senat: http://wybory2011.pkw.gov.pl/wyn/240000/pl/okr-30.html#tabs-2

Sejm: http://wybory2011.pkw.gov.pl/wyn/240000/pl/okr-30.html#tabs-1

 

(raj)

 

Ludzie:

Marian  Drosio

Marian Drosio

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Piotr Chmielowski

Piotr Chmielowski

Poseł na Sejm VII kadencji.

Ryszard  Zawadzki

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.