Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Z wykształcenia nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, ukończył studia na Wydziale Filologiczno-Historycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Od 1986 do 2006 pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Wodzisławiu Śląskim, przekształconym w 1990 w Zespół Szkół Technicznych. W latach 1979–1989 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W 2006 został powołany na stanowisko zastępcy prezydenta miasta Wodzisław Śląski.

W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat poselski z listy PO. Kandydując z okręgu rybnickiego, otrzymał 11 113 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 10 108 głosów.

Koalicja Obywatelska zatwierdziła listy wyborcze do Sejmu 

Listę wyborczą w okręgu nr 30, czyli rybnickim otwiera Marek Krząkała, o czym już było wiadomo od pewnego czasu. Na dwóch kolejnych miejscach również bez niespodzianek. Na ostatnim miejscu zgodnie z zapowiedziami znalazł się wodzisławianin Krzysztof Dybiec. 

Pszów ma rzecznika 

Nie mieli go Katarzyna Sawicka-Mucha, Marek Hawel i żaden z burmistrzów Pszowa. O kim mowa? O rzeczniku prasowym, który właśnie rozpoczyna pracę w pszowskim magistracie.

Kandydaci na burmistrza Pszowa przy urnach wyborczych [ZDJĘCIA]  

Mieszkańcy Pszowa wybierają dziś (4.11) burmistrza. W drugiej turze o władzę w mieście walczą Czesław Krzystała i Ryszard Zawadzki. Obaj kandydaci oddali już swoje głosy.

Dogrywka o Pszów 

O stanowisko szefa Pszowa ubiegało się 4 kandydatów. W pierwszej turze największą ilość głosów, 32,13 proc. zdobył przedstawiciel KWW Pszów – Nasza Wspólna Sprawa, Czesława Krzystała. Tuż za nim uplasował się kandydujący z ramienia KW Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa, Ryszard Zawadzki (27,34 proc. głosów). Który przegra,...

Debaty nie będzie. Bo... czas jej nie sprzyja 

W niektórych miastach wyścig wyborczy nadal trwa. Tak jest m.in. w Pszowie, gdzie o fotel burmistrza w drugiej turze rywalizować będą Czesław Krzystała i Ryszard Zawadzki. Liczne grono mieszkańców liczyło na debatę obu panów. Ta jednak się nie odbędzie.

Dziadek z wnuczką na wyborach. Ryszard Zawadzki oddał swój głos  

Tuż po godz. 13.00 lokal wyborczy w Szkole Podstawowej Nr 4 odwiedził kandydujący na fotel burmistrza Pszowa Ryszard Zawadzki. Wypełnione karty do głosowania wrzucał do urny razem z wnuczką Bianką.

Komitet Zawadzkiego pozwał naczelnego lokalnej gazety 

Przedstawiciele Wspólnoty Samorządowej złożyli pozew w trybie wyborczym przeciwko redaktorowi naczelnemu "Pszowika". Poszło o artykuł dotyczący zamiaru zwolnienia kierownika pszowskiej komunalki.

Przedwyborczy sprawdzian Nowin Wodzisławskich (Pszów) 

Każdemu kandydatowi na wójta, burmistrza, prezydenta w powiecie wodzisławskim zadaliśmy trzy pytania, dotyczące problemów, sposobów ich rozwiązania i najważniejszych priorytetów, którymi zamierzają się w nadchodzącej kadencji zająć. Dzięki temu czytelnik sam może ocenić, do którego kandydata mu najbliżej w kwestiach dotyczących...

Dzielą skórę na niedźwiedziu? Kandydat rezygnuje ze startu w wyborach 

Burmistrz Pszowa lub jej zastępca po wyborach zajmą stanowisko kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pszowie? Tak zdaniem pracowników Zakładu może być, jeśli burmistrzem zostanie Ryszard Zawadzki. Ten zaprzecza, by były miał takie plany. A w tle, na znak protestu jeden z kandydatów na radnego rezygnuje ze startu w wyborach.

Były poseł zapomniał posprzątać 

– Pan Ryszard Zawadzki chce być burmistrzem Pszowa, a do tej pory nie posprzątał materiałów z czasów, gdy był posłem – nie kryją zaskoczenia mieszkańcy ul. Brackiej w Wodzisławiu. Na wieść o tym kandydat się przejął i zapewnił, że posprząta.

Kto na fotel burmistrza Pszowa? Do gry wchodzi nowy kandydat 

O fotel burmistrza Pszowa w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października, powalczy jak na razie troje kandydatów. Gotowość do startu zgłosił Ryszard Zawadzki, który wystartuje z komitetu wyborczego Wspólnoty Samorządowej.

Oni chcą walczyć o wasze poparcie w wyborach samorządowych 

Do wyborów samorządowych pozostało kilka miesięcy, ale kolejka chętnych do rządzenia miastami i gminami rośnie. Gorąca jesień wyborcza na pewno szykuje się w Rydułtowach, gdzie obecna pani burmistrz nie będzie ubiegać się o reelekcję. To jeszcze bardziej zagrzewa innych do walki. Pod znakiem zapytania jest też Pszów. Największa...

Ryszard Zawadzki już nie doradza staroście 

Były poseł PO zrezygnował z posady doradcy starosty ds. oświaty. Pisemna rezygnacja wpłynęła na biurko starosty Tadeusza Skatuły 15 stycznia.

Były poseł dostał robotę w starostwie 

Ryszard Zawadzki będzie doradzał staroście wodzisławskiemu w oświacie. Będzie rozwijał m.in. szkolnictwo zawodowe.

Przy wysokiej frekwencji PiS deklasuje w Marklowicach 

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w gminie 1077 głosów. Najwięcej - 361 - Izabela Kloc, drugi wynik uzyskał Grzegorz Matusiak - 248.

Posłowie Zawadzki i Siedlaczek z niewielkimi szansami na reelekcję 

Wybory za niespełna trzy miesiące – trwają przymiarki do list wyborczych. Nerwowa atmosfera panuje w szeregach Platformy Obywatelskiej, która według sondaży nie wprowadzi do Sejmu RP tylu posłów co przed czterema laty.

Kluzik-Rostkowska ponownie jedynką do sejmu 

Poznaliśmy nieoficjalny układ list Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmu RP z naszego okręgu wyborczego.

Zobacz więcej