Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rowerowy pojedynek z ofiarami w tle [KOMENTARZ]

To był rowerowy weekend w Raciborzu, głównie za sprawą otwarcia pumptracku, o którą to atrakcję wcześniej toczyły się spory. Otwarciu towarzyszył rowerowy pojedynek radnego Michała Kuligi i wiceprezydenta Dawida Wacławczyka, który wygrał miejski radny. Ale trzeba przypomnieć, że to nie był pierwszy pojedynek dwóch ambitnych panów w tej kwestii.

Rowerowy pojedynek z ofiarami w tle [KOMENTARZ]
Michał Kuliga (z lewej) gotowy do jazdy i Dawid Wacławczyk na trasie
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Złośliwy komentarz tygodnia Bożydara Nosacza

Wcześniej, panowie wprawdzie zgadzali się, że pumptrack ma być, ale mieli zdecydowanie odmienne wizje jego lokalizacji. Radny Michał Kuliga optował za Parkiem Zamkowym, wiceprezydent Dawid Wacławczyk za terenem przy hali Rafako Arena. Radnej Justyny Henek-Wypiór, z tego co pamiętam, żadna z tych lokalizacji nie zachwycała i kto wie, może to właśnie ona jest cichą zwyciężczynią rywalizacji obu panów, bo ostatecznie otwarto pumtrack przy szkole nr 18, w której… pani radna pracuje.

Tak a propos tego pojedynku, przychodzi mi do głowy, że może i na nim się nie skończy. Wróble (których podobno coraz mniej w naszym betonującym i termomodernizującym się mieście) ćwierkają, że ambicje obu panów mogą zdecydowanie wykraczać poza zwycięstwa rowerowe. Michał Kuliga jest rzekomo intensywnie namawiany, aby jako popularny i perspektywiczny radny (czwarty wynik w ostatnich wyborach) powalczył o stołek prezydenta w kolejnej kadencji. Mniej plotek jest co do przyszłości Dawida Wacławczyka, który, przypomnijmy, zanotował najlepszy wynik wyborczy na liście powiatowej. Przyczyną może być, skądinąd typowa dla wiceprezydenta, ciągła ewolucja jego tożsamości politycznej. Innymi słowy, może chwilowo nie ma go kto namawiać, ale ja bym jeszcze niczego nie wykluczał.

Zwłaszcza, że pan Dawid właśnie dowiódł, że potrafi wyciągać wnioski z niezbyt mądrych zachowań. Właśnie bowiem ogłosił na swoim fejsbuku (przypomnijmy: po tym jak podczas jazdy rowerem potłukł sobie mocno rękę): „pomny najnowszych przygód… dziś kupiłem sobie pierwszy w życiu kask. Dotychczas mniemałem, że kaski potrzebne są głównie dzieciom, zawodowcom i extremalistom od downhillu. Błędnie! No, ale lepiej późno niż wcale.”


Pumptrack - specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę rowerem lub hulajnogą i wszechstronny trening. Zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~planB (89.151. * .8) 10.06.2022 11:05

Znając Wacławczyka nie odpuści startu w wyborach prezydenckich. W sumie nie ma wyboru. Z Polowym się nie dogadują, a DW czuje, że Polowy bez NAMu nie istnieje. Ciekawe czy Polowy to przewidział (a powinien) i czy go zwolni przed wyborami... Co do Kuligi, to ma potencjał żeby wygrać z każdym z powyższych (nie tylko na rowerze).

~Porta (172.241. * .18) 09.06.2022 08:40

"Michał Kuliga jest rzekomo intensywnie namawiany, aby jako popularny i perspektywiczny radny (czwarty wynik w ostatnich wyborach) powalczył o stołek prezydenta w kolejnej kadencji"
i tak to Bożydarku pali się nazwiska o czym dobrze wiesz.. a Kuligę na kandydowanie chyba Kuligi namawiają ( byłby jeszcze łatwiejszy i szerszy dostęp do miejskich dotacji z których rodzinne firmy tej rodzinki mocno już korzystają i raczej bez tej kaski padną).
dobrze , ze ktoś wreszcie ujawnił kontakt z glebą Wacławczyka na otwarciu imprezy.Przemyślenia Wacławczyka w temacie kasku rowerowego ..bezcenne bo ujawniają stan umysłu i świadomości reformatora turystyki miejskiej, z zapałem propagującego w mieście czerwone zające na zielonej trawie, w okresie Wielkanocy.

~TAJEMNICZY_ (83.30. * .110) 08.06.2022 10:14
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~jebuś (83.22. * .171) 08.06.2022 09:44
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu