Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wypadek w Krzyżanowicach. Kobieta trafiła do szpitala

Sformułowanie "tak się kończy jazda na zderzaku" pasuje jak ulał do sytuacji z Krzyżanowic. Piszemy zarówno o tym wypadku jak i o pozostałych zdarzeniach w powiecie raciborskim (Racibórz, Rudy).

Wypadek w Krzyżanowicach. Kobieta trafiła do szpitala
W wypadku ucierpiała jeden z czterech osób biorących udział w zdarzeniu. Fot. WhatsApp/Grupa Fb/Racibórz 112info2
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Jechał za blisko

Do wypadku doszło na ul. Tworkowskiej w Krzyżanowicach 15 stycznia około 11.46. - Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący fordem 55-latek z powiatu raciborskiego nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył volkswagena transportera, którym kierował 60-latek. W wyniku tego zdarzenia pasażerka forda - 53-latka - doznała urazu głowy i została przewieziona do szpitala. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi, sprawą zajmie się sąd - mówi Nowinom nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Na miejscu oprócz policjantów i ratowników interweniowali również strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, usunęli plamy substancji ropopochodnych z jezdni oraz pomogli w załadunku jednego z pojazdów na lawetę.

- Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 25 tys. zł - mówi bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Pracowity weekend strażaków

Oto pozostałe interwencje strażaków z 15 stycznia:

  • 1.05, Racibórz ul. Ogrodowa - strażacy pomogli 83-latce, która spadła z łóżka (starsza kobieta nie miała sił, aby położyć się z powrotem, córka również nie potrafiła podnieść matki z podłogi),
  • 4.53 Racibórz ul. Gamowska - fałszywy alarm z instalacji wykrywania pożarowego,
  • 7.06 Racibórz ul. Ogrodowa - fałszywy alarm w dobrej wierze - zgłaszający informował o pożarze śmietnika, podczas gdy w rzeczywistości ktoś uruchamiał samochód za śmietnikiem, czemu towarzyszyło powstanie chmury spalin,
  • 10.11 Racibórz ul. Zborowa - kawał tynku o powierzchni dwóch kwadratowych spadł z budynku i uszkodził dwa samochody (ford c-max, volkswagen bora) zaparkowane od strony ulicy Drzymały, wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 25 tys. zł,
  • 15.45 Racibórz ul. Nałkowskiej - pomiar tlenku węgla,
  • 18.25 Racibórz pl. Jagiełły - fałszywy alarm z instalacji wykrywania pożarowego

Interwencje strażaków z 16 stycznia:

  • 14.01 Racibórz ul. Wojska Polskiego - czujka tlenku węgla weszła w stan alarmu, strażacy nie stwierdzili zagrożenia, prawdopodobnie przyczyną zdarzenia było uszkodzenie czujnika,
  • 14.11 Rudy ul. Rogera - kierowca volkswagena upa uderzył w barierę energochłonna, mężczyzna nie odniósł obrażeń, wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł,
  • 16.41 Racibórz ul. Browarna - zgłoszenie o zadymieniu w budynku wielorodzinny, na miejscu okazało się, że źródłem dymu jest przypalona potrawa,
  • 20.21 Racibórz ul. Chodkiewicza - strażacy ugasili pożar śmietnika.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].