Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W PGG rozpoczął się spór zbiorowy. Czy związkowcy wywalczą rekompensaty?

Pięć organizacji związkowych, działających w Polskiej Grupie Górniczej S.A. wystosowało do zarządu żądania m.in. rekompensaty za ostatnie miesiące w związku ze zwiększonym wysiłkiem załóg górniczych, a także podwyższeniem średniej płacy. 

W PGG rozpoczął się spór zbiorowy. Czy związkowcy wywalczą rekompensaty?
Związkowcy chcą rekompensat za ostatnie miesiące oraz wyrównania średniej płacy do 8200 zł brutto. fot. arch.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W PGG rozpoczął się spór zbiorowy. Czy związkowcy wywalczą rekompensaty?

Związki zawodowe w PGG wystosowały do zarządu 15 grudnia pismo, w którym wzywają do spełnienia żądań. Pierwsze z nich to wypłata rekompensaty dla pracowników PGG S.A. za miesiące: wrzesień, październik, listopad i grudzień, co ma związek ze zwiększonym wysiłkem załóg górniczych, w celu pozyskania dla odbiorców dodatkowych ilości węgla, wydobywanego w dni wolne od pracy. 

Drugie z roszczeń to uśrednienie wynagrodzenia do końca 2021 roku do 8200 zł brutto w całej PGG S.A. 

Pilne zwołanie posiedzenia dot. umowy społecznej

Związkowcy zwrócili się także do przewodniczącego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność" Dominika Kolorza o natychmiastowe zwołanie posiedzenia sygnatariuszy umowy społecznej, w związku z brakiem realizacji przez rząd zapisów tej umowy oraz w związku z ostatnimi informacjami, dotyczącymi prenotyfikacji oraz notyfikacji umowy przez UE. 

Dokumenty zostały podpisane przez przedstawicieli ZOK: NSZZ "Solidarność", ZZG w Polsce, "Kadra", "ZZ Pracowników Dołowych" oraz WZZ "Sierpień 80". 

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_nizej (93.179. * .78) 18.12.2021 17:53
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Hhh (31.0. * .188) 18.12.2021 17:31

Od paru lat nie było złotówki podwyżki,wszyscy wiedzą jaka jest inflacja i ile kosztuje tona węgla,a zarobki to 4000 lub 5000 netto czyli tyle praktycznie co wszędzie ,a robota wiadomo wykańcza ludzi

~mało (83.26. * .233) 18.12.2021 08:51

"wypłata rekompensaty" za "zwiększonym wysiłkem załóg górniczych" za "dni wolne od pracy" czyli "setki" to już za mało i potrzebna jest ekstra rekompensata ? Proponuję uzależnienie podwyżek i premii od stanu finansowego firmy. Mądrale niech sobie sami poczytają w jakim stanie finansowym jest PGG.

~Litar (185.237. * .156) 17.12.2021 20:45

Związki złodzieje!! Najlepiej co im wychodzi to organizacja wycieczek!!!

~szwagier_posła (46.134. * .11) 17.12.2021 18:21

"Dokumenty zostały podpisane przez przedstawicieli ZOK: NSZZ "Solidarność", ZZG w Polsce, "Kadra", "ZZ Pracowników Dołowych" oraz WZZ "Sierpień 80". "

Pierwszy etap mądrej reformy PGG

Wywalić te związki poza teren zakładu !