Piątek, 3 grudnia 2021

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Piotr Klima przeprasza i prosi o zamknięcie „jego sprawy” przed świętami

24.11.2021 15:31 | 2 komentarze | ma.w

Na początku listopadowego posiedzenia Rady Miasta Racibórz (w trybie zdalnym) szef komisji gospodarki miejskiej wygłosił krótkie oświadczenie. Dotyczyło jego zachowania podczas obrad komisji, której przewodniczy.

Piotr Klima przeprasza i prosi o zamknięcie „jego sprawy” przed świętami
Piotr Klima wygłosił oświadczenie - przeprosiny za sytuację, jaka zaistniała na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej w listopadzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klima powiedział, że na posiedzeniu w ubiegłym tygodniu doszło do przepychanek słownych, które zostały w nieobiektywny sposób opisane w lokalnych mediach.

- Kontekstu tej sytuacji nie można przypisać jednej osobie, bo dyskusja była wieloosobowa. Jeśli pani Miejska Konserwator Zabytków miała jakiś dyskomfort wskutek tych przepychanek słownych, to przepraszam. Deklaruję poprawę. Będę pilnował, aby dyscyplina na następnych posiedzeniach była surowa. Nie dopuszczę do podobnych zdarzeń. Proszę, abyśmy tę sprawę zamknęli przed okresem świątecznym. Nie miejmy do siebie urazy - oświadczył Piotr Klima.

Do Biura Rady Miasta wpłynęły dwie skargi na postępowanie radnego Klimy. Złożyli je Maria Olejarnik i Dawid Wacławczyk. Wystąpiliśmy do służb prasowych magistratu o udostępnienie treści tych skarg.

Tu opisaliśmy sprawę z udziałem Piotra Klimy na posiedzeniu jego komisji w listopadzie:

https://www.nowiny.pl/184125-kolana-radnego-niewinny-zart-czy-brak-szacunku-dla-urzednika.htmlLudzie:

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz