Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Starosta sięga po sprawdzoną broń. Zamkiem pokieruje znów Grażyna Wójcik

02.03.2021 09:55 | 1 komentarz | ma.w

Włodarz powiatu nie zdecydował się na eksperymenty z nowymi nazwiskami i poprosił pierwszą dyrektorkę Zamku Piastowskiego - Grażynę Wójcik, by pomogła mu w ożywianiu jednostki. Zacznie pracę 8 marca. Przed nią sezon imprez plenerowych, na który mocno liczy Grzegorz Swoboda.

Starosta sięga po sprawdzoną broń. Zamkiem pokieruje znów Grażyna Wójcik
Grażyna Wójcik w kaplicy zamkowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To decyzja zarządu powiatu, w którym wszyscy dobrze znają Grażynę Wójcik z długoletniej pracy w starostwie. Ta opuściła mury zamkowe, udając się na emeryturę. Po niej placówkę przejęła Mariola Jakacka. Nie doczekała jednak końca swej kadencji i właśnie zakończyła współpracę z Powiatem Raciborskim. Starosta mówił, że szuka menadżera, który poradzi sobie z przeprowadzeniem Zamku przez sezon imprezowy.

- Mamy wspólne wizje co do rozwoju Zamku - mówi starosta o Grażynie Wójcik. Czy musiał ją długo namawiać, żeby ponownie weszła do tej samej rzeki? - Nie zdradzę - uśmiecha się G. Swoboda. Tak samo reaguje, gdy pytamy, czy miał kogoś w zanadrzu, gdyby G. Wójcik się nie zgodziła.

Grażyna Wójcik będzie "takim jakby dyrektorem" jak mówi na gorąco włodarz. Do końca okresu wypowiedzenie formalnie szefową Zamku będzie M. Jakacka (zwolniona z obowiązku świadczenia pracy), jednak to Wójcik będzie miała wszelkie uprawnienia i obowiązki zarządzającego Zamkiem. Była dyrektorka wraca do współpracy ze starostwem na 4 miesiące. Ma pokierować Zamkiem podczas kulminacji sezonu imprezowego, a wiadomo, że w tym czasie mają odbyć się m.in. festiwal zespołów Aldony Krupy - Gawron, wojewódzka impreza Śląskie Smaki z występem ZPiT Śląsk. W planach jest też Piknik Rycerski i Piwny Fajer.

- Pani Grażyna to powszechnie ceniona menadżerka. Stawiam na jej doświadczenie. Odebrałem sporo miłych sygnałów po ogłoszeniu tej decyzji - podsumowuje G. Swoboda.

Ludzie:

Grażyna  Wójcik

Grażyna Wójcik

Dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.