Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Dlaczego raciborska biblioteka będzie zamknięta przez dwa dni?

10.02.2021 14:14 | 0 komentarzy | d

- Ważne informacje dla czytelników! Raciborska biblioteka stawia na stały rozwój i wprowadza nowy, doskonalszy katalog biblioteczny! Wdrożenie systemu wymusza jednak chwilowe zamknięcie wszystkich oddziałów i filii biblioteki, które nastąpi w dniach 17-18 lutego - przekazuje Magdalena Pordzik-Paskuda z działu promocji raciborskiej książnicy.

Dlaczego raciborska biblioteka będzie zamknięta przez dwa dni?
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oddziały i filie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu będą nieczynne 17 i 18 lutego. W tych dniach nie będzie działał także katalog biblioteczny, a co za tym idzie, niemożliwe będzie korzystanie z opcji zamówień i rezerwacji. Czytelnicy nie muszą obawiać się kar - terminy zwrotu wszystkich zbiorów przypadające na okres zamknięcia zostały przesunięte, podobnie jak terminy ważności zamówień i rezerwacji.

Nowy katalog zacznie obowiązywać w piątek 19 lutego. Nowością będzie logowanie do konta bibliotecznego za pomocą zarejestrowanego w bibliotece adresu e-mail. Począwszy od 19 lutego, czytelnicy będą mogli samodzielnie migrować swoje konto lub zapisać się do biblioteki za pośrednictwem internetu. Wszelkie wskazówki, instrukcje i wytyczne będą dostępne już wkrótce w zakładce „ABC czytelnika” na stronie internetowej biblioteki - www.biblrac.pl.

- Liczymy, że nowy katalog spotka się z aprobatą naszych czytelników. Oprócz nowej szaty graficznej i doskonalszej wyszukiwarki użytkownicy mogą liczyć na opcje samodzielnej prolongaty, zamawiania i rezerwacji zbiorów, możliwość wystawiania recenzji czy zgłaszania propozycji zakupu - mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor biblioteki w Raciborzu.

źródło: MiPBP Racibórz 

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.