Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Adriana Plurę ciekawią płace medyków z Gamowskiej. W szpitalu zakażona kadra zakaźnego

11.11.2020 18:36 | 1 komentarz | ma.w

Radnego powiatowego z Razem dla Ziemi Raciborskiej interesuje aktualna wysokość wynagrodzeń pracowników szpitala. Pyta o ich wypłaty z okresu odkąd szpital leczy pacjentów z COVID-19. Tymczasem na Gamowskiej zakażeniu uległ personel oddziału zakaźnego.

Adriana Plurę ciekawią płace medyków z Gamowskiej. W szpitalu zakażona kadra zakaźnego
Adrian Plura (z prawej) i szef rady powiatu Adam Wajda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Interpelacja A. Plury szefa komisji oświatowej w radzie powiatu dotyczy zestawienia średnich wynagrodzeń pracowników szpitala za okres przekształcenia go w szpital jednoimienny. Radny z koalicji rządzącej Powiatem chce poznać dane z podziałem na grupy zawodowe.

Na wrześniowej sesji pytał dyrektora Ryszarda Rudnika o dwustuprocentowe podwyżki dla personelu, ale szef lecznicy wyjaśnił mu, że to stawki wyłącznie dla medyków delegowanych przez wojewodę do pracy przy covidowcach.

Zapytanie Plury jest datowane na 27 października i jak dotąd pozostaje bez odpowiedzi, choć minął już dwutygodniowy okres, w jakim takowa powinna trafić do radnego powiatowego.

Tymczasem na Gamowskiej dyrektor Rudnik poinformował o konieczności zamknięcia do poniedziałku oddziału zakaźnego. Powiedział Raciborskiej Telewizji Kablowej, że część personelu tego oddziału jest zakażona (w tym lekarka i lekarz), a inni trafili na kwarantannę. Pacjentów przeniesiono na inne oddziały. - Jest transmisja zakażeń wśród personelu szpitala - oznajmił w wypowiedzi dla RTK. Dodał, że na Gamowska nie dotarły dotąd sygnały o konieczności zwiększenia liczby covidowych łóżek. Jest ich w szpitalu 175.