Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Nauczyciele z Grzegorzowic będą szkolić się za granicą

26.10.2020 08:37 | 0 komentarzy | d

Radość w Grzegorzowicach (gm. Rudnik). Tamtejsza szkoła podstawowa uzyskała wsparcie finansowe w ramach programu Erasmus. - To już czwarty projekt tego typu realizowany w placówce oświatowej w Grzegorzowicach, która to ustawicznie dba o rozwój swojej kadry na najwyższym europejskim poziomie - podkreślają w placówce.

Nauczyciele z Grzegorzowic będą szkolić się za granicą
Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„W poszukiwaniu kreatywnych i inspirujących sposobów na wzbudzenie u uczniów zainteresowania matematyką i językami obcymi” – to tytuł projektu, na który Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach otrzymała wsparcie finansowe. Przyznana kwota dofinansowania projektu wynosi 11478 euro, co stanowi prawie 49 tys. złotych. - W ramach działań projektowych planowane jest podjęcie przez kadrę pedagogiczną kursów językowo-metodycznych, w takich krajach jak Niemcy, Irlandia czy Malta - tłumaczą w placówce.

Realizację projektu zaplanowano na wakacyjne miesiące 2021 roku. Za granicą weźmie w nich udział sześcioro nauczycieli, w tym dyrektor placówki, Mariola Ciszek. - To kluczowe, wyjazdowe działanie pełni bardzo ważną rolę w realizacji programu podjętego wewnątrz palcówki, którego nadrzędnym celem jest przełożenie doskonalonych kompetencji nauczyciela na sukces uczniów. Pozyskanie przez placówkę nauczycieli o wysokim poziomie kompetencji językowych i metodycznych, którzy dodatkowo posiadają wiedzę z zakresu różnych innowacyjnych rozwiązań w nauczaniu matematyki i języków obcych, pozwoli placówce na pełniejszą realizację jeszcze bardziej efektywnego kształcenia uczniów - zauważają w grzegorzowickiej podstawówce. W szkole tym bardziej cieszą się z uzyskanego wsparcia finansowego, gdyż placówka, jako nieliczna z całej Polski uzyskała pełne finansowanie zadań projektowych.

źródło: SP Grzegorzowice, oprac. (d)