Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Droga ze szkoły do ośrodka kultury wciąż w budowie

23.07.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

Przedłuża się budowa łącznika ul. Szkolnej i Zielonej. Nowa droga miała być gotowa do końca czerwca, tymczasem roboty budowlane wciąż trwają.

Droga ze szkoły do ośrodka kultury wciąż w budowie
Zakres pozostałych do wykonania robót wydaje się spory i mam wątpliwości czy uda się je zrealizować do końca lipca, choć wykonawca zapewnia, że zdąży
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SKRBEŃSKO Nowa droga połączy dwa centra miejscowości: jedno z kościołem i szkołą, drugie z ośrodkiem kultury i obiektami rekreacyjno-sportowymi. Choć są one od siebie oddalone w linii prostej zaledwie o 300 metrów, to do tej pory nie było między nimi bezpośredniego połączenia drogowego. Dzielił je pas nieużytków, dlatego aby dostać się z jednego miejsca do drugiego trzeba przejść ulicami Piotrowicką i Zieloną lub Szkolną i Zieloną. W obu przypadkach trzeba nadrobić spory kawał drogi o długości 1,5-1,6 km.

Sytuację diametralnie zmieni wspomniany łącznik, który został wytyczony między szkołą a ośrodkiem kultury. Prace przy budowie drogi, chodnika a także parkingu przy szkole i kościele wciąż trwają, choć wedle planów miały zakończyć się w czerwcu. – Przedłużyliśmy termin realizacji zadania do końca lipca. W ostatnim czasie budowa ucierpiała nieco ze względu na obfite opady deszczu. Natomiast firma zwróciła się do nas z wnioskiem o przedłużenie terminu zakończenia robót ze względu na epidemię koronawirusa – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa.

Do wykonania pozostało jeszcze (stan na 15 lipca) ułożenie nawierzchni parkingu, ułożenie drugiej warstwy asfaltu, budowa chodnika i schodków wiodących z parkingu na teren szkoły. – Zakres pozostałych do wykonania robót wydaje się spory i mam wątpliwości czy uda się je zrealizować do końca lipca, choć wykonawca zapewnia, że zdąży – mówi wójt.

Zgodnie z ofertą przetargową budowa łącznika ma pochłonąć około 1 mln 640 tys. zł. Gmina otrzymała na to zadanie dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 700 tys. zł.(art)