Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Dotacje na OZE. Ponowny nabór wniosków w Kuźni Raciborskiej

14.05.2020 18:04 | 0 komentarzy | d

Kuźnia Raciborska ogłasza nabór uzupełniający do projektu na odnawialne źródła energii. Obecnie dostępnych jest około 30 instalacji.

Dotacje na OZE. Ponowny nabór wniosków w Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 18 do 25 maja mieszkańcy Kuźni Raciborskiej będą mogli składać wnioski o wpisanie na listę rezerwową w projekcie dofinansowania instalacji urządzeń OZE. Będzie można je składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej, wysłać przesyłką pocztową, wysłać w wersji elektronicznej za pośrednictwem e-PUAP podpisanym podpisem kwalifikowanym/profilem zaufanym lub wysłać za pośrednictwem e-mail na adres: poczta@kuzniaraciborska.pl (wszystkie szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie internetowej urzędy miejskiego).

- Celem naboru uzupełniającego jest utworzenie listy rezerwowej dla projektu partnerskiego pn. „Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg.” - wyjaśniają urzędnicy. Całość projektu partnerskiego opiewa na łączną kwotę ponad 62 mln zł w tym blisko 53 mln zł dofinansowania, co pozwoli na realizację 3598 instalacji, z czego na terenie Kuźni Raciborskiej zostanie zamontowanych 408 instalacji, a koszty realizacji tego projektu na terenie gminy to ponad 8 mln złotych.

Nabór uzupełniający ma za zadanie znaleźć chętnych do udziału w projekcie w miejsce osób, które zrezygnowały lub z innych powodów nie wezmą udziału w projekcie. - Gmina Kuźnia Raciborska dysponuje ograniczoną liczbą dostępnych instalacji OZE. W związku z tym, że cały czas trwa podpisywanie umów z mieszkańcami, bądź składanie rezygnacji z projektu, docelowa liczba instalacji, które znajdą się w naborze uzupełniającym, się zmienia – podaje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej. Obecnie dostępnych jest około 30 instalacji OZE (instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła c.w.u. (ciepła woda użytkowa), pompy ciepła c.o.+ c.w.u (centralne ogrzewanie + ciepła woda użytkowa), kolektory słoneczne i kotły na pellet (biomasę).

- Przetarg na poszczególne instalacje OZE został ogłoszony 12 marca, wyłonienie wykonawców i realizacja instalacji u mieszkańców nastąpi dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie z Urzędem Marszałkowskim (przewidywany termin – sierpień 2020 r.). Zakładamy na tę chwilę, że pierwsze prace montażowe ruszą w IV kwartale br., bądź na początku 2021 roku - podają urzędnicy z Kuźni Raciborskiej.

źródło: Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej, oprac. (d)


Czytaj również: