Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

1,85 mln zł na pomoce dydaktyczne i dodatkowe zajęcia w raciborskich przedszkolach

05.03.2020 10:12 | 0 komentarzy | ż

12 przedszkoli, prawie 600 dzieci, 88 nauczycieli - to bezpośredni beneficjenci projektu pn. "Wysoka jakość edukacji w mieście Racibórz", którego realizacja własnie się rozpoczęła.

1,85 mln zł na pomoce dydaktyczne i dodatkowe zajęcia w raciborskich przedszkolach
Naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Żychski (w środku) odebrał umowę o dofinansowaniu z rąk marszałka Jakuba Chełstowskiego oraz członka zarządu województwa Izabeli Domogały.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek 3 marca naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Żychski odebrał z rąk marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego umowę na dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego opiewającą na 1 mln 500 tys zł. Wartość projektu ( wydatki kwalifikowane) to 1 mln 850 tys zł. Dzięki tym środkom dzieci będą mogły skorzystać z wielu ciekawych zajęć, nauczyciele poszerzą swoje kwalifikacje, a placówki wzbogacą się o nowe wyposażenie.

Projekt realizowany będzie w 12 raciborskich przedszkolach w okresie od marca tego roku do czerwca 2021 r. i będzie kontynuowany w latach następnych. Miasto złożyło już wniosek do RPO na kontynuację działań na kolejne 16 miesięcy.

W ramach realizowanego projektu placówki doposażone zostaną w pomoce dydaktyczne i multimedialne. Podniesiona zostanie jakość oferty placówek poprzez organizację zajęć dodatkowych: logopedycznych, ergoterapii - czyli aktywizowanie uczestników w codziennych sytuacjach życiowych, arteterapii, terapii ręki, bajkoterapii, czy zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Nauczyciele odbędą szkolenia m.in. z terapii metodą Tomatisa, z rozwoju psychoruchowego, wezmą udział w warsztatach. Pierwsze szkolenia ruszą jeszcze w marcu.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Ludzie:

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz