Czwartek, 27 lutego 2020

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Przedszkola będą czynne dłużej?

15.02.2020 07:00 | 3 komentarze | juk

WODZISŁAW ŚL. Na terenie Wodzisławia Śl. działa szesnaście publicznych przedszkoli. Rozpoczynają one pracę od godz. 6.30 i kończą między godz. 16.30 a 17.00. Do tego czasu rodzice lub opiekunowie muszą odebrać swoje maluchy. Co mają jednak zrobić ci, którzy pracują np. do godz. 18.00? Jeden z wodzisławskich radnych wskazuje na potrzebę utworzenia w miejskich przedszkolach grup popołudniowych.

Przedszkola będą czynne dłużej?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grupy popołudniowych w przedszkolach?

– Żyjemy w czasach, w których standardem są oboje pracujący rodzice, a nie każdy ma możliwość pomocy ze strony dziadków i niejednokrotnie nie ma kto odebrać dzieci, gdy rodzice pracują w systemie zmianowym – zauważa radny Mariusz Blazy. Dodaje, że w ostatnim czasie wielu mieszkańców, szczególniepracujące matki, zwracało mu uwagę na potrzebę utworzenia grupy popołudniowych w miejskich przedszkolach.

Problem pracujących rodziców

Radny zauważa, że grupy popołudniowe funkcjonują w wielu gminach, m.in. w sąsiednim Pszowie. W tamtejszych przedszkolach rodzice mogą swoje pociechy odbierać do godz. 18.00. Jednymi z tych, którzy korzystają z tej możliwości, są państwo Barbara i Mariusz. – Oboje z mężem pracujemy w systemie zmianowym. Zdarza się, że czasem pracujemy oboje do godz. 17.30, gdyby przedszkole było zamykane wcześniej, to mielibyśmy duży problem – przyznaje pani Barbara. – Dobrze, że nasze przedszkole jest otwarte dłużej. Wiemy, że córka jest pod dobrą opieką. To dla nas ważne - dodaje.

Rozeznają temat

Temat utworzenia w wodzisławskich przedszkolach grup popołudniowych radny Blazy zgłosił podczas ostatniej sesji. Prezydent Mieczysław Kieca zapewnił, że sprawie się przyjrzy i zleci pracownikom wydziału edukacji analizę tematu. – Dopiero rzeczowa ocena sytuacji pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście istnieje potrzeba oraz, czy miasto ma możliwość uruchomienia popołudniowych oddziałów przedszkolnych na terenie miasta, a jeśli tak to w jakich dzielnicach – mówił prezydent Kieca.

(juk)

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.