Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

PiS Racibórz: decyzja Polowego nas nie zaskoczyła

29.01.2020 13:31 | 3 komentarze | ma.w

Józef Gadzicki szef raciborskich struktur Prawa i Sprawiedliwości powiedział nam, że prezydent Dariusz Polowy poinformował go wcześniej o swoje decyzji zostania członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina. - Długo się nad tym namyślał - twierdzi przewodniczący koła terenowego PiS. Partia oficjalnie poparła Polowego w ostatnich wyborach prezydenckich.

PiS Racibórz: decyzja Polowego nas nie zaskoczyła
Dariusz Polowy został członkiem Porozumienia Jarosława Gowina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Czytam w internecie złośliwe komentarze, że jest PiS i jego przystawki, ale prawda jest taka, że prawica jest zintegrowana, zjednoczona. Ten „transfer” odbył się w ramach Zjednoczonej Prawicy. Scena polityczna w Raciborzu jest określona, podzielona w wiadomy sposób i najważniejsze, żeby ludzie prawicy współdziałali, a to się nie zmienia - zaznacza J. Gadzicki.

Według przewodniczącego koła PiS w Raciborzu Dariusz Polowy postąpił jako wolny człowiek, niezwiązany wcześniej z żadną partią. Udzielenie mu poparcia w wyborach zakładało współpracę PiS z nowym prezydentem w samorządzie. Ustalenia są realizowane, ich gwarantem jest wiceprezydent Dominik Konieczny sygnowany przez partię na to stanowisko (w grę wchodził także Tomasz Kusy).

- Wiedzieliśmy wcześniej o zamiarze pana Polowego, on mnie poinformował, ja przyjąłem to do wiadomości. Wiem, że to był bardzo przemyślany krok. Nie było nalegań z naszej strony by rozważył inną decyzję, ponieważ dla nas bardzo ważna jest jego deklaracja przyszłej współpracy. Moim zdaniem to wzmacnia prawicę w Raciborzu. Mamy teraz ministra Michała Wosia z Solidarnej Polski oraz Dariusza Polowego z Porozumienia Jarosława Gowina. To jeszcze nieduże ugrupowanie i pozycja pana prezydenta jest w niej znacząca. To istotne z punktu widzenia interesów miasta - stwierdził J. Gadzicki przewodniczący KT PiS w Raciborzu

Poza szefem raciborskich struktur PiS rozmawialiśmy też z szeregowym, ale bardzo doświadczonym członkiem PiS z naszego regionu. Prosił by nie podawać jego wypowiedzi pod nazwiskiem. Przyznał nam, że o decyzji prezydenta dowiedział się dopiero z konferencji prasowej, na której Polowy ogłosił akces do partii Gowina. - W sumie to może lepiej, że pan prezydent jasno się określił, bo powiedzmy szczerze, że nie zawsze reprezentował on w pierwszym roku kadencji wartości zbieżne z tymi, które charakteryzują Prawo i Sprawiedliwość - podsumował nasz rozmówca.