Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wielka wycinka drzew tuż obok szpitala

21.01.2020 14:42 | 17 komentarzy | AgaKa

Wielki znak zapytania nad terenem znajdującym się tuż obok szpitala w Wodzisławiu Śląskim i za stacją paliw. Właściciel wyciął tam mnóstwo drzew. W jakim celu?

Wielka wycinka drzew tuż obok szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mamy odpowiedź ze Starostwa Powiatowego. Okazuje się, że zamiar jeszcze nie jest znany, a pewnych kwestii można się jedynie domyślić.

- Właścicielem danej nieruchomości jest osoba fizyczna w związku z tym jako właściciel nieużytkowanego gruntu, może usuwać drzewa w celu przywrócenia tego gruntu do użytkowania rolniczego bez konieczności uzyskiwania zezwolenia na ich usunięcie od Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz dokonywania zgłoszenia zamiaru usunięcia przedmiotowych drzew do ww. Organu, zgodnie z art. 83f ust. 1 pkt 3b ustawy z 16.04.2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2020 r. poz. 55) - dalej u.o.p. - czytamy w oświadczeniu. - Jak wiadomo Urzędnicy Miasta Wodzisławia Śląskiego byli na miejscu prowadzonej wycinki w ramach kontroli. Właściciel przedmiotowej nieruchomości przedstawił dokumenty. Z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego wynika, iż dana nieruchomość posiada symbol: C33U - tereny zabudowy usługowej, oraz C35ZP - tereny zieleni urządzonej. Należy zwrócić w tym miejscu uwagę, że wszystkie działania podjęte przez właściciela nieruchomości są zgodne z przepisami prawa. Starosta-Wydział Ochrony Środowiska nie posiada informacji na temat inwestycji, jaka ma powstać w danym miejscu.