Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Marzenie o jednej Odrze wciąż żywe. Na dwie za mało pieniędzy

10.12.2019 13:00 | 15 komentarzy | mak

Prezydent Mieczysław Kieca przedstawił nową strukturę organizacyjną w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku. W nowym schemacie wyodrębniono stanowisko pełnomocnika ds. sportu.

Marzenie o jednej Odrze wciąż żywe. Na dwie za mało pieniędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pełnomocnik ds. sportu będzie miał za zadanie wypracować nowe mechanizmy związane z zarządzaniem sportem w Wodzisławiu - zapowiedział na konferencji prasowej prezydent Wodzisławia. Dodał, że w trakcie ostatnich miesięcy można było zaobserwować wiele dyskusji związanych ze sposobem zarządzania obiektami sportowymi i z samą współpracą z klubami. Poza tym miasto stoi przed koniecznością wypracowania nowej strategii funkcjonowania sportu. - A wszyscy wiemy, że pieniędzy jest zawsze za mało w stosunku do oczekiwań - przyznał włodarz. To oznacza, że przed pełnomocnikiem ds. sportu wiele wyzwań. Tym bardziej, że wodzisławscy samorządowcy wciąż marzą o „jednej Odrze”. Potwierdził to zarówno prezydent Kieca, jak i wiceprezydent Izabela Kalinowska. - Rozmowy na ten temat już były. Nawet przy udziale mediatora, ale wówczas spełzły na niczym - przypomniała wiceprezydent Kalinowska. – Mam jednak nadzieję, że do tych rozmów uda się wrócić - dodała. - Chociaż to tak naprawdę nie decyzja prezydenta, tylko kwestia porozumienia pomiędzy zarządami dwóch klubów - dopowiedziała.

Na razie nie wiadomo kto obejmie rolę pełnomocnika ds. sportu. To jeszcze kwestia otwarta. Plan jest taki, by w związku z nową strukturą organizacyjną wykorzystać potencjał kadrowy wodzisławskiego urzędu. Samorządowcy nie chcą zwiększać liczby pracowników.

(mak)

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.