Poniedziałek, 21 czerwca 2021

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Dobro zawsze wraca. Dzień Seniora w Raciborzu [ZDJĘCIA]

17.10.2019 13:57 | 0 komentarzy | mad

Najpierw życzenia i podziękowania, później smaczny poczęstunek i wyczekiwana zabawa. Seniorzy zrzeszeni w kole działającym przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu spotkali się w czwartkowe przedpołudnie 17 października, aby uczcić swoje święto.

Dobro zawsze wraca. Dzień Seniora w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Seniorom najlepsze życzenia złożyła przewodnicząca Oddziału Rejonowego PZERiI w Raciborzu Krystyna Loch (na zdj.). – Niech każdy dzień dostarczy wam jak najwięcej powodów do radości i uśmiechu. Dobro, którym dzielicie się z innymi, zawsze do was powróci – mówiła do seniorów przewodnicząca Loch w „Raciborskiej”, czyli w miejscu, gdzie zorganizowano uroczystość.

Koło emerytów i rencistów działające przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu zrzesza prawie 500 seniorów, w czwartkowej uroczystości uczestniczyła część z nich. Co ważne, z roku na rok coraz więcej seniorów chce się zrzeszać. – To wynik wytężonej pracy Zarządu Oddziału Rejonowego i zarządów poszczególnych kół działających w powiecie raciborskim – zauważała Danuta Stogiewicz, sekretarz PZERiI w Raciborzu.

Podczas czwartkowej uroczystości uhonorowano małżeństwo Eugenię (88 lat) i Bogdana (90 lat) Glinkowskich za długoletnie członkostwo w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Z kolei złotą odznakę Związku przekazano prezes Banku Spółdzielczego w Raciborzu Elżbiecie Ceglarek w podziękowaniu za wspieranie seniorów zrzeszonych w kołach.

Obecna na uroczystości członkini zarządu powiatu raciborskiego Ewa Lewandowska przekazała w imieniu starosty Grzegorza Swobody najserdeczniejsze życzenia. W krótkiej przemowie nawiązywała do niedawno zorganizowanej w Raciborzu Spartakiady, w trakcie której również reprezentowała starostę. – Wspólnie uznaliśmy, że senior, żeby żyć, musi się ruszać, a to ruszanie to nie tylko udział w imprezach sportowych, ale także wychodzenie z domu i spotykanie się ze znajomymi – powiedziała E. Lewandowska. Reprezentująca prezydenta Raciborza Dariusza Polowego, naczelniczka wydziału społecznego Iwona Trzeciakowska życzyła z kolei „zdrowia, radości oraz życzliwych ludzi wokół, jak najmniej samotności i energii życiowej”. Natomiast dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Joanna Maksym-Benczew dziękowała seniorom, że korzystają z oferty przygotowanej przez RCK oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia. – Dziękujemy, że jesteście z nami – powiedziała dyrektor Maksym-Benczew.

Później, po smacznym obiedzie, seniorzy bawili się przy koncercie Beaty Piwowarczyk.  

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski