Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dobro zawsze wraca. Dzień Seniora w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Najpierw życzenia i podziękowania, później smaczny poczęstunek i wyczekiwana zabawa. Seniorzy zrzeszeni w kole działającym przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu spotkali się w czwartkowe przedpołudnie 17 października, aby uczcić swoje święto.

Dobro zawsze wraca. Dzień Seniora w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Seniorom najlepsze życzenia złożyła przewodnicząca Oddziału Rejonowego PZERiI w Raciborzu Krystyna Loch (na zdj.). – Niech każdy dzień dostarczy wam jak najwięcej powodów do radości i uśmiechu. Dobro, którym dzielicie się z innymi, zawsze do was powróci – mówiła do seniorów przewodnicząca Loch w „Raciborskiej”, czyli w miejscu, gdzie zorganizowano uroczystość.

Koło emerytów i rencistów działające przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu zrzesza prawie 500 seniorów, w czwartkowej uroczystości uczestniczyła część z nich. Co ważne, z roku na rok coraz więcej seniorów chce się zrzeszać. – To wynik wytężonej pracy Zarządu Oddziału Rejonowego i zarządów poszczególnych kół działających w powiecie raciborskim – zauważała Danuta Stogiewicz, sekretarz PZERiI w Raciborzu.

Podczas czwartkowej uroczystości uhonorowano małżeństwo Eugenię (88 lat) i Bogdana (90 lat) Glinkowskich za długoletnie członkostwo w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Z kolei złotą odznakę Związku przekazano prezes Banku Spółdzielczego w Raciborzu Elżbiecie Ceglarek w podziękowaniu za wspieranie seniorów zrzeszonych w kołach.

Obecna na uroczystości członkini zarządu powiatu raciborskiego Ewa Lewandowska przekazała w imieniu starosty Grzegorza Swobody najserdeczniejsze życzenia. W krótkiej przemowie nawiązywała do niedawno zorganizowanej w Raciborzu Spartakiady, w trakcie której również reprezentowała starostę. – Wspólnie uznaliśmy, że senior, żeby żyć, musi się ruszać, a to ruszanie to nie tylko udział w imprezach sportowych, ale także wychodzenie z domu i spotykanie się ze znajomymi – powiedziała E. Lewandowska. Reprezentująca prezydenta Raciborza Dariusza Polowego, naczelniczka wydziału społecznego Iwona Trzeciakowska życzyła z kolei „zdrowia, radości oraz życzliwych ludzi wokół, jak najmniej samotności i energii życiowej”. Natomiast dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Joanna Maksym-Benczew dziękowała seniorom, że korzystają z oferty przygotowanej przez RCK oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia. – Dziękujemy, że jesteście z nami – powiedziała dyrektor Maksym-Benczew.

Później, po smacznym obiedzie, seniorzy bawili się przy koncercie Beaty Piwowarczyk.  

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].