Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Wpadka przy remoncie Jastrzębskiej. Wyznaczyli pieszym drogę, gdzie sypią się mandaty

10.10.2019 07:15 | 9 komentarzy | mak

Ruszyła przebudowa ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu. Wraz z nią objazdy dla samochodów. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wyznaczył też trasę dla pieszych. Nie obyło się bez wpadki. Pieszych pokierowano ul. Starojastrzębską, najpierw przez most, a później przez... tory. A za przejście tamtędy kolej wlepia mandaty!

Wpadka przy remoncie Jastrzębskiej. Wyznaczyli pieszym drogę, gdzie sypią się mandaty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przebudowa ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śl., czyli drogi wojewódzkiej nr 933, była jedną z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Wreszcie remont stał się faktem. Rozpoczął się 30 września. Drogowcy zamknęli newralgiczny fragment drogi - od ronda na drodze krajowej nr 78 (rondo 750-lecia Wodzisławia Śl., obok restauracji McDonald's) do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Łużycką (obok hotelu Amadeus). Objazdy wyznaczono ul. Łużycką albo ul. Kopernika. Pomyślano też o pieszych. Ale tu pojawił się zgrzyt. - Jako miasto wprowadziliśmy zastrzeżenie dotyczące zatwierdzonej organizacji ruchu dla pieszych - mówi dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śl. Janusz Lipiński.

Okazuje się, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, planując tymczasową organizację ruchu wskazał, że piesi mają korzystać z ulicy Starojastrzębskiej, przez most i tory. Sęk w tym, że kolej nie wyraża zgody, by ludzie chodzili przez torowisko. Ze względów bezpieczeństwa. Wodzisławianie zaczęli alarmować, że za przechodzenie w tym miejscu Straż Ochrony Kolei... wlepia mandaty! - Zwróciliśmy na to uwagę już na samym początku, już 30 września, gdy następowało przekazanie placu budowy. Wykonawca zapewnił nas, że wyznaczy ruch pieszych chodnikiem wzdłuż Jastrzębskiej. Na nasz wniosek jest tam oznakowanie - zaznacza dyrektor Lipiński. Dodaje, że wystąpił też do ZDW z prośbą, by wskazano kontakt do osób, które będą informować o wszystkich utrudnieniach na terenie miasta. - Ta interwencja pokazuje, jak ważna jest współpraca - dopowiada prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.