Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Patrol

Zatrzymanie na Pogodnej w Wodzisławiu. Samochód pełen narkotyków

07.10.2019 11:26 | 2 komentarze | acz

Kryminalni z wodzisławskiej komendy zatrzymali 29-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i dokonanie przewozu wewnątrzwspólnotowego marihuany.

Zatrzymanie na Pogodnej w Wodzisławiu. Samochód pełen narkotyków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali w środę, 2 października 29-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W Wodzisławiu na ulicy Pogodnej mundurowi zatrzymali do kontroli samochód, którym poruszał się będący w ich zainteresowaniu mężczyzna. Podczas przeszukania auta ujawnili w schowku znaczne ilości narkotyków. Stróże prawa przejęli ponad 200 gram marihuany oraz amfetaminę, z której można przygotować prawie 280 porcji dilerskich. W trakcie wykonywania czynności z podejrzanym policjanci znaleźli znacznie więcej zabronionego towaru. Okazało się bowiem, że zatrzymany 29-latek dokonywał przewozu wewnątrzwspólnotowego marihuany z Czech do Polski, a sprowadzany towar przechowywał w schowku na łące. We wskazanym miejscu kryminalni zabezpieczyli ponad 160 działek dilerskich marihuany oraz pieniądze w kwocie blisko 5 tyś zł, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty Na wniosek policji i prokuratury rydułtowianin trafił na trzy miesiące do aresztu. Za posiadanie znacznych ilości substancji odurzających oraz ich przewóz zza czeskiej granicy grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu. Kluczowym dla sprawy będzie teraz ustalenie od kogo podejrzany nabywał narkotyki oraz komu planował sprzedać posiadane substancje.

(acz)