środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Łukasz Mura za Franciszka Marcola

27.08.2019 08:35 | 1 komentarz | mad

Powiatowa komisja budżetu, gospodarki i rolnictwa ma nowego wiceprzewodniczącego.

Łukasz Mura za Franciszka Marcola
Łukasz Mura, Franciszek Marcol
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na poniedziałkowym posiedzeniu komisji jej przewodniczący Artur Wierzbicki poinformował o decyzji wiceprzewodniczącego Franciszka Marcola. – Inne obowiązki radnego powodują, że rezygnuje z tej funkcji – zakomunikował przewodniczący Wierzbicki.

Franciszek Marcol podziękował za dotychczasową współpracę. Mówił, że nie tak dawno został wybrany na przewodniczącego komisji zdrowia, polityki społecznej i bezpieczeństwa (to miejsce zwolniło się po tym, jak dotychczasowa przewodnicząca Katarzyna Dutkiewicz została posłanką) i chce skupić się na działaniu tamtej komisji. Dlatego też złożył rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego komisji budżetu.

W zastępstwie F. Marcola zaproponowano radnego Łukasza Murę z Owsiszcz. Starosta Grzegorz Swoboda ocenił tę kandydaturę jako "bardzo trafioną". Radny Mura otrzymał większość głosów "za", on sam wstrzymał się jednak od głosowania. – Myślę, że będę godnie sprawował tę funkcję – powiedział po ogłoszeniu wyników radny Mura. Dziękował za jednogłośne poparcie, podkreślał również, że wśród zagadnień, którymi zajmuje się ta komisja, jego najmocniejszą stroną jest rolnictwo.

Ludzie:

Artur Wierzbicki

Artur Wierzbicki

Radny Powiatu Raciborskiego.

Franciszek Marcol

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Łukasz Mura

Łukasz Mura

Radny Powiatu Raciborskiego