Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

WAŻNE:

Znajdą się dodatkowe środki na nową drogę?

09.08.2019 13:00 | 1 komentarz | art

Na budowę nowej drogi brakuje co najmniej 144 tys. zł. Decyzja o dołożeniu środków lub nie, zapadnie pod koniec sierpnia.

Znajdą się dodatkowe środki na nową drogę?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urząd Gminy w Godowie 24 lipca dokonał otwarcia ofert w przetargu, jaki ogłosił na budowę nowej drogi, która połączy ulicę Szkolą z ulicą Zieloną w Skrbeńsku.

Na zadanie pod nazwą „Zwiększenie dostępności usług publicznych poprzez przebudowę ul. Szkolnej oraz budowę drogi publicznej – połączenie ul. Szkolnej i Zielonej w Skrbeńsku prowadzących do kościoła parafialnego oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego” złożonych zostało 6 ofert o rozpiętości cenowej od 1 mln 640 tys. zł do 2 mln 134 tys. zł. Gmina zarezerwowała sobie na ten cel 1 mln 496 tys. zł, a więc nieco mniej, niż wynosi najtańsza oferta złożona przez firmę Inżbud TT z Rybnika. - Różnica nie jest jakaś zatrważająca dlatego będę prosił radnych o przesunięcie środków w budżecie, tak by można było rozstrzygnąć przetarg – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Jak łatwo policzyć, jeśli najtańsza z ofert spełniać będzie wszystkie wymagania formalne, to gmina będzie musiała dołożyć do zadania około 144 tys. zł. Ostateczna decyzja zapadnie pod koniec sierpnia, bo to wtedy odbędzie się sesja Rady Gminy w Godowie, na której radni będą mogli podjąć odpowiednią decyzję. - Wtedy też, po podjęciu decyzji przez radnych będziemy mogli podpisać umową na wykonanie inwestycji – mówi Tomasz Kasperuk, zastępca wójta Godowa.

Zgodnie z zapisami przetargu droga ma być gotowa do końca czerwca przyszłego roku. Na jej budowę gmina pozyskała 700 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nowa droga znacznie skróci dystans, jaki trzeba pokonać, by dostać się z jednego centrum wsi do drugiego. W jednym centrum miejscowości skupia się kościółek oraz szkoła z przedszkolem, w drugim ośrodek kultury wraz z terenami rekreacyjno-sportowymi. W linii prostej oba te miejsca oddalone są od siebie o około 300 m. Dzieli je jednak pas nieużytków, dlatego aby dostać się z jednego miejsca do drugiego trzeba przejść ulicami Piotrowicką i Zieloną lub Szkolną i Zieloną. W obu przypadkach trzeba nadrobić spory kawał drogi o długości 1,5-1,6 km.

(art)