Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Zbigniew Ziobro wystąpi przed sejmową komisją w sprawie dotyczącej Raciborza i powiatu

18.07.2019 12:46 | 0 komentarzy | ma.w

Minister Sprawiedliwości ma dziś - w środę 18 lipca - przedstawić członkom sejmowej Komisji Finansów Publicznych informację na temat wydatków Funduszu Sprawiedliwości. Będzie mówił "o celowości, zasadności i gospodarności" przyznania dotacji z Funduszu Sprawiedliwości, m.in. na wyposażenie jednostek OSP (także w powiecie raciborskim) oraz dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Zbigniew Ziobro wystąpi przed sejmową komisją w sprawie dotyczącej Raciborza i powiatu
Michał Woś i Zbigniw Ziobro z okresu wspólnej pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Posiedzenie komisji rozpocznie się o godz. 17.30 w Sejmie, w sali im. Konstytucji 3-go Maja (nr 118, bud. C).

Z nadzorowanego przez Ministra Sprawiedliwości Funduszu Sprawiedliwości przekazano pieniądze m.in. ochotniczym strażom pożarnym, Fundacji Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej (PWSZ) w Raciborzu, Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W trakcie obrad będzie też mowa o realizacji wniosków Najwyższej Izby Kontroli zawartych w wystąpieniu pokontrolnym skierowanym do Ministra Sprawiedliwości, związanych m.in. z wydatkowaniem środków z Funduszu Sprawiedliwości.

Funduszem tym, w czasie swojej pracy w resorcie kierowanym przez Zbigniewa Ziobro, zarządzał raciborzanin Michał Woś. Obecnie Woś jest członkiem rządu, ministrem ds. pomocy humanitarnej.

Zdj. Facebook Michała Wosia

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości