Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Woda i ścieki podrożały w Raciborzu

28.06.2019 18:00 | 2 komentarze | ma.w

Czytelnik z Płoni przekazał nam swoje uwagi na temat podwyższenia cen przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu. Przekonał się o tym otrzymując rachunek za majowe zużycie wody i odprowadzenie ścieków.

Woda i ścieki podrożały w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Dopiero kiedy płaciłem, pani poinformowała mnie o powodach podwyżki – powiedział nam raciborzanin. Zdziwiło go, że takiej informacji nie można było podać na rachunku dostarczanym do mieszkańców. – Czy radni o tym wiedzą? – pytał Czytelnik.

Spytaliśmy szefa komisji gospodarki miejskiej, ale Piotr Klima był równie zdziwiony tym faktem co zbulwersowany raciborzanin.

Ówczesny prezes ZWiK Krzysztof Kubek wyjaśnił nam, że ceny wody i ścieków uregulowano na okres 3 lat w ubiegłym roku i wówczas występował on ze stosowną informacją przed radą miasta.


24 kwietnia 2018 Państwowe Gospodarstwo Wodne - Dyrektor RZGW w Gliwicach decyzją zatwierdził ustalone przez ZWiK Racibórz taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i dla zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy

na okres 3 lat

Dyrektor RZGW stwierdził zgodność projektu taryfy i uzasadnienia przedstawionego przez ZWiK z przepisami ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i ustawy Prawo wodne. Dokonał też analizy - z wynikiem pozytywnym - zmiany warunków ekonomicznych wykonywania przez ZWiK działalności gospodarczej, w tym marżę zysku i dokonał weryfikacji kosztów związnych ze świadczeniem usług.

Cena wody: było 4,26 zł jest 4,42 zł

Cena ścieków: było 8,56 zł jest 8,73 zł

Ludzie:

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz