Poniedziałek, 13 lipca 2020

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Radni z komisji oświaty obejrzeli SP 4 i G1 by wybrać dla nich przyszłość

26.06.2019 00:01 | 1 komentarz | ma.w

To był wakacyjny rekonesans członków i członkiń komisji oświaty Rady Miasta Racibórz. Na oprowadzaniu wycieczki samorządowców stawił się pełny skład tego gremium. Dołączyła też szefowa raciborskiego ZNP. W roli gospodarzy wystąpiła nowa dyrekcja SP4 oraz naczelnik WEKiS Krzysztof Żychski.

Radni z komisji oświaty obejrzeli SP 4 i G1 by wybrać dla nich przyszłość
Przewodnicząca komisji Zuzanna Tomaszewska i jej zastępca Zygmunt Kobylak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

SP4 działa aktualnie w dwóch budynkach, przy ulicach Kasprowicza i Wojska Polskiego. Miasto szuka oszczędności w oświacie, więc dalsza działalność szkoła musi się ograniczyć do jednego adresu. Do rezygnacji z którejś z lokalizacji miało dojść jeszcze w tym roku, ale po dyskusjach i wątpliwościach ze strony kuratorium oświaty, prezydent miasta Dariusz Polowy wycofał się tych planów. - Teraz decyzję już musimy podjąć. Do lutego 2020 roku Miasto musi podać,  z którego z budynków chce wyprowadzić uczniów - mówi szefowa komisji Zuzanna Tomaszewska.

Radni komisji oświatowej, na wniosek opozycjonistów z Razem dla Raciborza - Michała Kuligi i Pawła Rycki, sprawdziła we wtorek 25 czerwca, jak prezentują się wewnątrz dwa budynki "czwórki" i który bardziej nadaje się do przeniesienia tam całości zajęć dydaktycznych.

W roli przewodniczek wystąpiły dyrektor Karina Pacułt i wicedyrektor Małgorzata Trofimczuk. Więcej czasu poświęcono szkole przy ul. Kasprowicza, dawnej "dwunastce" i Gimnazjum nr 1. Radni byli tam prawie 50 minut. Towarzyszył im naczelnik Żychski. Do "czwórki" nie poszedł z powodu wcześniej umówionego spotkania.

Po wizycie w obo szkołach przewodnicząca komisji Zuzanna Tomaszewska powiedziała nam, że rekomendacją tego gremium dla prezydenta Polowego będzie wskazanie placówki po SP12 i G1 jako przyszłej siedziby SP4. Potrzeba tam przeprowadzić kilka inwestycji, m.in. zbudować plac zabaw dla młodszych dzieci.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty