środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Wykonała piosenkę Prince’a i urzekła lidera Tabu

20.04.2019 19:00 | 0 komentarzy | art

Ewelina Kozub ze Szkoły Podstawowej w Lubomi zdobyła Grand Prix I Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Just Sing”. Festiwal odbył się w Łaziskach.

Wykonała piosenkę Prince’a i urzekła lidera Tabu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W festiwalu wystąpiło prawie 30 solistów i zespołów, które były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4–6 oraz 7–8. W kategorii młodszych artystów wygrały Zuzanna Płaczek z SP w Mszanie, która wykonała utwór „What about us” Pink oraz Hanna Lasota z SP nr 1 w Rydułtowach za utwór „Perfect strangers” Jonas Blue. Miejsce trzecie przyznano Mai Matuszny z SP Skrbeńsko (wykonała utwór „You are the reason” Calum Scott, Leona Lewis).

W kategorii artystów starszych zwyciężyła Ewelina Kozub z SP w Lubomi, która wykonała utwór „Purple rain” Prince’a. Drugie miejsce zajęła Oliwia Hudek z SP w Turzy Śl. za wykonanie utworu „Halo” Beyonce. Z kolei miejsce trzecie zajęła Zuzanna Głowacka z SP w Gołkowicach, która wykonała utwór „I don’t wanna be you any more” Billie Elish.

Prawdziwym odkryciem konkursu okazała się Ewelina Kozub, która za wykonanie piosenki Prince’a, a także za swoją osobowość sceniczną zdobyła Grand Prix konkursu. – Mnie urzekła stylem, sceniczną charyzmą, jakością wykonania, tym, że po prostu wie co robić na scenie. Jeśli coś będzie działać w kierunku rozwoju kariery scenicznej, to ma szanse zaistnieć – mówi Rafał Karwot, lider i wokalista grupy Tabu, który był jednym z jurorów konkursu. Oprócz niego jury współtworzyły Anna Cuber, nauczycielka języka angielskiego oraz Emilia Kopiec, dyrygentka chóru Canticum Novum.

– Cieszmy się, że mimo iż była to dopiero pierwsza edycja konkursu, to cieszył się on dużym zainteresowaniem. Na pewno będziemy chcieli go kontynuować – mówi Krzysztof Kłosek, nauczyciel muzyki z Łazisk, jeden z pomysłodawców i organizatorów konkursu.

(art)