Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Patrol

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Bandyta z filmu zatrzymany

15.04.2019 11:55 | 0 komentarzy | acz

Po publikacji nienajlepszej jakości filmu z wizerunkiem mężczyzny, podejrzanego o dokonanie przestępstwa rozbójniczego na jednej z gliwickich stacji benzynowych, wpłynęły do policji anonimowe informacje. Wszystkie sprawdzono, a jedna z nich okazała się tropem, który doprowadził do zatrzymania 34-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego.

Bandyta z filmu zatrzymany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Funkcjonariusze II komisariatu w Gliwicach zatrzymali 34-latka podejrzanego o to, że 21 marca br., na terenie stacji paliw w Gliwicach, dokonał kradzieży dwóch puszek piwa i okularów przeciwsłonecznych, a następnie, by utrzymać się w posiadaniu zabranych towarów, użył przemocy wobec pracownika stacji, uderzając go pięścią w twarz. W takiej sprawie nieistotna jest wartość kradzionego mienia, ale to, że sprawca atakuje człowieka.

Tego rodzaju zachowanie jest bardzo poważnym przestępstwem – kradzieżą rozbójniczą (bezpośrednio po dokonaniu kradzieży przestępca używa przemocy, grozi natychmiastowym jej użyciem lub doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności czy bezbronności). Sprawca podlega wówczas karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(acz)