Wtorek, 19 listopada 2019

imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

RSS

Aksamitka, cynia i tymianek. Urząd rozdaje nasiona kwiatów

21.03.2019 13:09 | 1 komentarz | juk

Dobra wiadomość dla osób, które chcą posiać kwiaty w swoich przydomowych ogródkach albo na balkonach. Wydział rozwoju i funduszy zewnętrznych Urzędu Miasta w Radlinie właśnie rozdaje ich nasiona. Oczywiście za darmo.

Aksamitka, cynia i tymianek. Urząd rozdaje nasiona kwiatów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radliński magistrat po raz kolejny zaprasza mieszkańców po odbiór bezpłatnych nasion kwiatów. - Wraz z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny, zaczynamy kolejną edycję naszego "bankomatu roślin miododajnych" - mówi Marek Gajda z radlińskiego urzędu miasta. Tym razem dla mieszkańców przygotowano torebki zawierające nasiona aksamitki, cynii i tymianku.

Nasiona są dostępne od dziś (21.03) w kancelarii urzędu miasta (główny budynek) oraz na pierwszym piętrze budynku B. Cała akcja potrwa do wyczerpania zapasów, dlatego kto pierwszy ten lepszy. - Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu i zasiania nasion w swoich ogródkach lub na balkonach - zachęca Gajda. - Niech wiosna przywita nas pachnącymi kwiatami a przy tym pożytecznymi dla owadów - dodaje.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją akcji "Zielno Biksa", w ramach której od zeszłej wiosny mieszkańcom Radlina są przekazywane bezpłatnie cebulki i nasiona różnych gatunków roślin. Dzięki temu urzędnicy chcą ich zmobilizować do upiększania swojej okolicy. Może też stanowić inspirację do przyozdobienia balkonu, ogródka, okiennych parapetów czy tarasów. To również kolejne miejskie działanie na rzecz ochrony pszczół i owadów zapylających.