Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Michał Woś kandydatem PiS do Parlamentu Europejskiego?

13.03.2019 13:17 | 1 komentarz | żet

Wiele wskazuje na to, że Zjednoczona Prawica postanowiła wykorzystać popularność Michała Wosia w województwie śląskim, której dowodem jest znakomity wynik raciborzanina osiągnięty w jesiennych wyborach samorządowych.

Michał Woś kandydatem PiS do Parlamentu Europejskiego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje Dziennik Zachodni, Michał Woś może znaleźć się na liście PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Prawdopodobnie M. Woś startowałby z dalszego miejsca na liście (6 lub 7).  Ostatczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Skład list ma zostać ogłoszony 16 marca. Odległe miejse na liście wcale nie przekreśla szans raciborzanina na zwycięstwo w wyborach i wyjazd do Brukseli.

- Trwają rozmowy nad wykorzystaniem moich kompetencji, m.in. jako autora reformy prawa rodzinnego, w Parlamencie Europejskim - poinformował M. Woś na swoim Facebooku.

Skomentował to radny województwa śląskiego Michał Gramatyka (PO), publikując na Facebooku zdjęcie M. Wosia z podpisem "#AkcjaEwakuacja level #śląskie"?

W odpowiedzi Michał Woś wytknął przeciwnikowi, że po zwycięstwie w wyborach do sejmiku w 2014, M. Gramatyka już w lutym 2015 roku był kandydatem PO na senatora. - Panie radny, być aż tak krytycznym wobec siebie? To chwalebne - skwitował M. Woś.


Przypomnijmy, w ubiegłorocznych wyborach samorządowych Michał Woś kandydował do sejmiku z listy PiS w okręgu nr 3 (powiaty raciborski, rybnicki, wodzisławski i mikołowski oraz Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory). Zdobył 39 618 głosów. Obecnie wchodzi w skład zarządu województwa śląskiego.

Wcześniej pracował w ministerstwie sprawiedliwości, najpierw jako wiceminister, a następnie jako pełnomocnik Z. Ziobry ds. Funduszu Sprawiedliwości. Był również radnym Raciborza.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

minister środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego