Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Zgoda na picie alkoholu na Trzech Wzgórzach dzieli radnych

11.03.2019 07:00 | 5 komentarzy | mak

Petycja w sprawie wyznaczenia na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki w Wodzisławiu specjalnej strefy, gdzie będzie można kulturalnie i legalnie pić pod chmurką, została przyjęta przez wodzisławską radę miasta. To oznacza wstępną zgodę.

Zgoda na picie alkoholu na Trzech Wzgórzach dzieli radnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie kontra?

Głos zabrała też wiceprezydent Izabela Kalinowska. - Mam nadzieję, że radni zagłosują zgodnie z własnym sumieniem i rozsądkiem. Myślę też, że jeśli mimo tylu negatywnych opinii do petycji większość radnych zagłosuje „za”, to mieszkańcy też to ocenią - powiedziała. Dodała też, że już dotarły do niej sygnały mieszkańców, że jeśli strefa powstanie, to zacznie się zbiórka podpisów pod petycję, by całkowicie zakazać picia alkoholu w parku - nawet w punkcie gastronomicznym.

Decyzja

Przed głosowaniem w sprawie rozpatrzenia petycji przewodniczący rady miasta Dezyderiusz Szwagrzak zarządził przerwę. Po niej odbyło się głosowanie. Za uwzględnieniem petycji stowarzyszenia Wodzisław 2.0 było 9 radnych, 8 było przeciw, a 3 osoby się wstrzymały. Taki wynik oznacza, że jest wstępna zgoda na utworzenie strefy. Kolejnym krokiem ma być podjęcie uchwały - dopiero wtedy będzie pewność, że strefa powstanie. Taka uchwała ma być procedowana pod koniec marca lub kwietnia.

Warunek

Jak mówił przewodniczący rady miasta Dezyderiusz Szwagrzak - strefa ma być utworzona „warunkowo”. Jeśli mieszkańcy nie będą potrafili kulturalnie spożywać alkoholu w wyznaczonym miejscu, to decyzja może zostać cofnięta. Taką decyzję nazwał „kompromisową”. - Uważam, że powinniśmy dać mieszkańcom szansę. Do tematu możemy wrócić na przykład we wrześniu. I zobaczymy, jaka jest sytuacja - mówił Szwagrzak. Dodał, że jeśli do rady będą docierały głosy niezadowolenia ze strony mieszkańców (że np. z powodu alkoholu jest za głośno itp.) to decyzję o likwidacji strefy można podjąć wcześniej.

(mak)

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.