Czwartek, 4 czerwca 2020

imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

RSS

Dni Wodzisławia z Kultem. Za darmo lub za złotówkę. Prezydent wszystkich zaprasza

20.02.2019 14:13 | 6 komentarzy | mak

Jedną z gwiazd jubileuszowych Dni Wodzisławia Śląskiego będzie zespół Kult z Kazikiem Staszewskim. Grupa zagra 8 czerwca na wodzisławskim stadionie. Co ciekawe, niespełna tydzień później zespół ma wystąpić na Dniach Raciborza, ale tam impreza na pewno będzie biletowana. Pytamy więc, jak z kwestią płatności na Dniach Wodzisławia.

Dni Wodzisławia z Kultem. Za darmo lub za złotówkę. Prezydent wszystkich zaprasza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7, 8 i 9 czerwca odbędą się dni Wodzisławia. Piątek, czyli pierwszy dzień święta miasta, będzie obchodzony w Rodzinnym Parku Rozrywki. Ale później - w sobotę i niedzielę - impreza przeniesie się na stadion miejski przy ul. Bogumińskiej. Sobota zapowiada się bardzo ciekawie. Na stadionie wystąpią: Walfad, Cleo, Mrozu oraz Kult z Kazikiem Staszewskim. W niedzielny wieczór na scenie pojawi się m.in. Grzegorz Skawiński i grupa Kombii.

Wiadomo że niespełna tydzień później, czyli 14 czerwca, Kult wystąpi również na Dniach Raciborza. Przedstawiciele tamtejszego magistratu zadecydowali, że wstęp będzie płatny.

A co z biletami na koncerty na Dniach Wodzisławia? Będą obowiązywały czy nie? - Zależy nam, by impreza pozostała jak najbardziej dostępna dla wszystkich - mówi rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu Anna Szweda-Piguła. Okazuje się, że wodzisławski urząd rozważa dwie możliwości. Pierwsza to taka, że wstęp na koncerty na stadionie pozostanie bezpłatny. Tak jak w latach ubiegłych. Druga możliwość to wprowadzenie symbolicznej opłaty, np. w wysokości złotówki. Skąd ten pomysł? Jest to niejako reakcja na to, co stało się podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, który został przerwany przez brutalny atak wymierzony w prezydenta miasta. Chodzi więc o kwestię zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom imprezy. A w tym ma pomóc m.in. dokładna wiedza na temat liczby osób wchodzących na stadion. - Najłatwiej osiągnąć to poprzez biletowanie. Chcemy, by wszyscy czuli się bezpiecznie i komfortowo - podkreśla pani rzecznik. Dodatkowe środki z biletów miałyby zostać przeznaczone na wzmocnienie ochrony, ale nie tylko, bo każdy z wchodzących otrzymałby pamiątkowy gadżet z jubileuszowych Dni Miasta, np. festiwalową opaskę.

Decyzja co do ewentualnego biletowania jeszcze nie zapadła. Kluczowe przy jej podejmowaniu mają być uzgodnienia dotyczące wymogów bezpieczeństwa.

Prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca już zapowiedział, że zaprasza wszystkich na jubileuszowe święto miasta. Nie tylko wodzisławian, ale i mieszkańców okolicznych miejscowości.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.