Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

"FEST 2019" grupa taneczna z MDK pierwsza na Ukrainie

19.02.2019 19:05 | 0 komentarzy | kama

W dniach 14 - 18.02.2019 r. grupa taneczna Format z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku uczestniczyła w XXIX Międzynarodowym Festiwalu Tańca " FEST - 2019" w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie.

"FEST 2019" grupa taneczna z MDK pierwsza na Ukrainie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na festiwalu zaprezentowało się 48 zespołów, z czego trzy były z Polski: Format Rybnik, Pech Opole, Prima Świdnica. Choreografie konkursowe były bardzo różnorodne. Zobaczyć można było: narodowe tańce ukraińskie, taniec towarzyski, hip-hop, taniec gimnastyczny, mażoretki, taniec współczesny, balet. Impreza konkursowa odbyła się w Narodowym Akademickim Teatrze Muzyczno-Dramatycznym w Iwano-Frankiwsku. Na gali finałowej grupa Format, reprezentująca miasto Rybnik, zatańczyła znakomicie i zdobyła I miejsce.

Dziewczyny wraz z Marzeną Butyłkin i Karoliną Filec zwiedziły podczas pobytu Lwów. Zobaczyły m. in.: Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Sołomiji Kruszelnicziej, Cerkiew Przemienienia Pańskiego oraz weszły na Kopiec Unii Lubelskiej by podziwiać panoramę Lwowa. Format wrócił do Polski z pozytywnymi wrażeniami, wzbogacony o nowe doświadczenia i wspomnienia odnośnie kultury ukraińskiej.

/Materiały prasowe/