Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"FEST 2019" grupa taneczna z MDK pierwsza na Ukrainie

W dniach 14 - 18.02.2019 r. grupa taneczna Format z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku uczestniczyła w XXIX Międzynarodowym Festiwalu Tańca " FEST - 2019" w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie.

"FEST 2019" grupa taneczna z MDK pierwsza na Ukrainie

Na festiwalu zaprezentowało się 48 zespołów, z czego trzy były z Polski: Format Rybnik, Pech Opole, Prima Świdnica. Choreografie konkursowe były bardzo różnorodne. Zobaczyć można było: narodowe tańce ukraińskie, taniec towarzyski, hip-hop, taniec gimnastyczny, mażoretki, taniec współczesny, balet. Impreza konkursowa odbyła się w Narodowym Akademickim Teatrze Muzyczno-Dramatycznym w Iwano-Frankiwsku. Na gali finałowej grupa Format, reprezentująca miasto Rybnik, zatańczyła znakomicie i zdobyła I miejsce.

Dziewczyny wraz z Marzeną Butyłkin i Karoliną Filec zwiedziły podczas pobytu Lwów. Zobaczyły m. in.: Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Sołomiji Kruszelnicziej, Cerkiew Przemienienia Pańskiego oraz weszły na Kopiec Unii Lubelskiej by podziwiać panoramę Lwowa. Format wrócił do Polski z pozytywnymi wrażeniami, wzbogacony o nowe doświadczenia i wspomnienia odnośnie kultury ukraińskiej.

/Materiały prasowe/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].