Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

W Rydułtowach wstrzymano sprzedaż węgla za gotówkę. To pokłosie silnego wstrząsu

14.02.2019 13:08 | 5 komentarzy | mak

Kłopoty rydułtowskiej kopalni. Klienci indywidualni na razie nie kupią w Rydułtowach węgla za gotówkę. Polska Grupa Górnicza podjęła decyzję o czasowym wstrzymaniu sprzedaży. Ma to związek ze wstrząsem, do którego doszło pod koniec stycznia.

W Rydułtowach wstrzymano sprzedaż węgla za gotówkę. To pokłosie silnego wstrząsu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

22 stycznia w ruchu Rydułtowy kopalni ROW doszło do tragicznego wstrząsu. Zginął 44-letni górnik, 8 osób odniosło lekkie obrażenia. Wstrząs miał energię 9,8 x 10 do 7J. Doszło do niego 1250 metrów pod ziemią w rejonie ściany IV EE1 w pokładzie 703/1. Tamto zdarzenie ma swoje konsekwencje także dla funkcjonowania samej rydułtowskiej kopalni. Prace w rejonie wstrząsu musiały zostać wstrzymane, a to oznacza mniejsze wydobycie. Stąd decyzja o czasowym wstrzymaniu sprzedaży węgla za gotówkę klientom indywidualnym. - Wynika to z trudności technicznych po wstrząsie, który miał miejsce pod koniec stycznia - mówi rzecznik prasowy PGG Tomasz Głogowski.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy sprzedaż za gotówkę zostanie przywrócona. - Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej - podkreśla rzecznik spółki. Dodaje, że klienci indywidualni mogą bez przedszkód zaopatrywać się w węgiel w pozostałych ruchach kopalni ROW, a także w pozostałych kopalniach spółki.

W Rydułtowach zgodnie z planem prowadzona jest sprzedaż jeśli chodzi o kontrakty długoterminowe i realizację deputatów.