Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Radny Fica w imieniu mieszkańców Starowiejskiej o tym, że nie chcą tam "Polówki"

13.12.2018 17:09 | 1 komentarz | ma.w

Marcin Fica były szef komisji gospodarki zwrócił się dziś w urzędzie do prezydenta Polowego z uwagami na temat jego planów przebudowy polnej drogi - ul. Wierzyńskiego w obwodnicę ulicy Głubczyckiej. Stwierdził, że mieszkańcy ulicy Starowiejskiej boją się, że nowy układ drogowy źle wpłynie na płynność przemieszczenia się w tym rejonie.

Radny Fica w imieniu mieszkańców Starowiejskiej o tym, że nie chcą tam "Polówki"
Marcin Fica jak na razie najodważniej zabierał głos z ław zajmowanych przez nową opozycję w radzie miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przekształcenie ul. Wierzyńskiego - dziś drogi transportu rolnego zalewanej wodą opadową z pól uprawnych, którą jeżdżą traktory i z której korzystają amatorzy biegania - w nową, asfaltową drogę, która odciąży ruch odbywający się od Pietrowic Wielkich w stronę Raciborza, jest ważnym postulatem z kampanii wyborczej Dariusza Polowego.

Nowy prezydent Raciborza zdążył już porozmawiać z częścią mieszkańców w rejonie Wierzyńskiego w sprawie swoich planów. Tymczasem głos podnoszą mieszkańcy ulicy Starowiejskiej. Skorzystali z pomocy radnego M. Ficy, a ten krytycznie ocenił zapędy Polowego. Jego zdaniem budowa "Polówki" nie rozwiąże problemu korków na Głubczyckiej, a przysporzy nowych trudności na Starowiejskiej. Radzi prezydentowi wyprowadzić ruch tirów z Drogi Krajowej, a nawet zlikwidować tzw. nerkę - rondo przy kościele św. Mikołaja. Według Ficy lepszym rozwiązaniem byłaby tam sygnalizacja świetlna.

Swemu koledze klubowemu (Razem dla Raciborza) wtórował Henryk Mainusz, który kierował radą miasta w poprzedniej kadencji. Dziwił się pomysłom tworzenia "bajpasów dla Głubczyckiej" skoro samochody z tej ulicy i tak wjadą w centrum Raciborza.

- Samo uzyskanie warunków środowiskowych dla takiej drogi potrwa ze dwa lata - gorzko zauważył Marcin Fica mając na myśli starania o przebudowę ul. Wierzyńskiego.

Prezydent Polowy uważa, że obecne skrzyżowania przy Głubczyckiej stały się niewydolne w godzinach szczytu gdzie na drodze pojawia się naraz 300-400 samochodów z kierunku pietrowickiego. Powiedział, że zna dotychczasowe zdanie rządzących Raciborzem samorządowców, że trudnych projektów nie da się zrealizować, ale on chce "spróbować przynajmniej zacząć".