Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Prezes Mucha pracuje dalej. Do magistratu przyszli kierowcy

23.05.2018 07:00 | 2 komentarze | ma.w

Obradowała rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Komunalnego. Szef spółki mówił wcześniej, że od jej decyzji zależy jego przyszłość.

Prezes Mucha pracuje dalej. Do magistratu przyszli kierowcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Nie miałem zamiaru rozpatrywać tam spraw kadrowych, zwłaszcza odwołania prezesa Muchy (na zdj.) – komentuje prezydent Raciborza Mirosław Lenk (występuje jako właściciel PK). Dodaje, że przy porażkach (a za taką uchodzi zamieszanie z rozkładem jazdy autobusów) należy się zastanawiać jakie sankcje należy wyciągnąć, ale zaznacza, że nie temu służyło spotkanie z radą nadzorczą. Szef przedsiębiorstwa przedstawił tam pilne potrzeby finansowe, bo spółka potrzebuje pieniędzy. – Dochody z komunikacji miejskiej spadają. Będę wnioskował do rady miasta o środki na PK. Chodzi o zwaloryzowanie kwoty do ulgowych przejazdów, jakie dotujemy z budżetu miasta. Ona jest już za mała – zdradził M. Lenk. Chodzi o kwotę ok. pół miliona złotych, trzeba będzie zabrać te pieniądze z innych działów.

Dwa dni po wspomnianym spotkaniu, z prezydentem umówili się w magistracie kierowcy autobusów. O spotkanie poprosili związkowcy z PK. Chcą wiedzieć co czeka kadrę spółki w kontekście rozmów urzędu i starostwa nad połączeniem sił PK i PKS. – Rozmawialiśmy godzinę. O perspektywie czasowej tych zmian, o problemach pracowniczych. Uważam, że to było dobre spotkanie. Moje wyjaśnienia spotkały się ze zrozumieniem. Sądzę, że uspokoiłem moich rozmówców. Najgorzej gdy ktoś nie wie, a się domyśla. Kierowcy pytali przede wszystkim czy będą mieli pracę – podkreśla włodarz miasta.

Lenk twierdzi, że od wspólnego wożenia raciborzan przez PK i PKS nie ma już odwrotu, niezależnie kto będzie rządził miastem i powiatem po wyborach. – Nie ma już miejsca dla dwóch, konkurujących ze sobą przewoźników, zwłaszcza samorządowych – sądzi prezydent.

(ma.w)

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.