Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Emilia Góźdź przez dwie godziny odpowiadała na pytania rodziców z Raciborza

18.05.2018 09:56 | 0 komentarzy | ż

Jak zastąpić muszę słowem chcę? Jak zaufać sobie i dziecku, wsłuchać się w Wasze potrzeby i odpowiedzieć na nie? Powołany przez bibliotekę na Ostrogu i Stowarzyszenie Spektrum Klub Rodzica zaprosił na kolejne spotkanie. Tym razem gościem była Emilia Góźdź - autorka książki „Atrakcyjna mama”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Stowarzyszenia Spektrum. Pani Emilia, która na co dzień prowadzi Leśny Krąg dla kobiet i Leśną Wioskę dla Rodzin, opowiedziała o rozwoju kobiety i zmianach, jakie w niej nieustannie następują, jednocześnie dzieląc się z uczestniczkami własnymi doświadczeniami w roli mamy. Podczas spotkania wywiązała się szczera i bardzo ożywiona dyskusja pomiędzy panią Emilią a mamami m.in. na temat rodzicielstwa bliskości, bezstresowego wychowania czy systemu kar i nagród. Pytaniom nie było końca, wystarczy dodać że spotkanie trwało ponad dwie godziny. W tym samym czasie dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach plastycznych, w trakcie których wykonywały laurki na zbliżający się Dzień Matki.

Klub Rodzica to miejsce, w którym rodzice mogą porozmawiać o ważnych dla nich sprawach, poszerzyć swoją wiedzę oraz znaleźć wsparcie i zrozumienie ze strony innych. A przy okazji spotkać się ze specjalistami z różnych dzień wspomagających wychowanie dziecka - autorami poradników, psychologami, terapeutami czy autorami książek dla dzieci. Kolejne spotkanie Klubu odbędzie się 19 czerwca o godz. 16.00 w Stowarzyszeniu Spectrum. Gościem będzie Izabela Michta– autorka serii książek „Do uszka maluszka”, która opowie jak wychować książkowego mola.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. ż