Piątek, 29 maja 2020

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Patrol

Sprawca potrącenia policjanta nadal na wolności

12.01.2018 09:55 | 25 komentarzy | acz

Mimo całonocnych poszukiwań do tej pory nie udało się zatrzymać 50-letniego Zbigniewa P. , który wczoraj nie zatrzymał się do kontroli, spowodował kolizję z radiowozem i potrącił policjanta.

Sprawca potrącenia policjanta nadal na wolności
Poszukiwany kierowca passata Zbigniew Pawlaszczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Mężczyzna jest nadal poszukiwany, policjanci prowadzą bardzo intensywne czynności i mamy nadzieję, że sprawca zostanie wkrótce zatrzymany - mówi nam starsza sierżant Anna Karkoszka z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Mieszkaniec Rydułtów Zbigniew P.  jechał wczoraj po godzinie 16.00 ulicą Radoszowską w Szczerbicach. W pewnym momencie jego passat zainteresował policjantów z rybnickiej drogówki, którzy postanowili zatrzymać go do kontroli. 

Kierowca na widok policjantów dodał gazu i rzucił się do ucieczki w kierunku Rydułtów. Podczas pościgu doszło do kolizji z radiowozem. Uciekinier w pewnym momencie zjechał na pobocze. Kiedy policjanci zbliżyli się do samochodu mężczyzna ponownie ruszył potrącając policjanta. Padły strzały. Ostrzelany samochód odnaleziono na ulicy Piecowskiej, w pobliżu ulicy Niwki w Rydułtowach. Kierowca zbiegł. Nadal szuka go policja, która szybko ustaliła jego dane. 

Miejsce wydarzenia: