Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Opozycja powinna być konstruktywna, a nie totalna

18.07.2017 09:54 | 25 komentarzy | web

Józef Sadowski ze Stowarzyszenia "Dobro Ojczyzny" o demokracji, wielkiej zmianie w Polsce, opozycji oraz rozwoju raciborszczyzny.

Opozycja powinna być konstruktywna, a nie totalna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

14 lipca 2017 r. Stowarzyszenie „Dobro Ojczyzny” obchodzić będzie juz ósmą rocznicę swojego istnienia. Ze zdziwieniem tylko można skonstatować: jak ten czas szybko leci? Niedawno zakładaliśmy naszą organizację. Niewielka grupka patriotycznie nastawionych entuzjastów postanowiła pomóc miejscowej społeczności w budowaniu wolnej, demokratycznej Polski. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie, ale nie mieliśmy też świadomości, że będzie to aż tak trudne. Wydawało się nam, że po tych złych doświadczeniach związanych z komunistycznym, totalitarnym systemem, którego z pewnością większość społeczeństwa miała już rzewnie dość, nie będzie wielkich trudności z przekonaniem ludzi do demokracji, zwłaszcza w warunkach swobody osobistej. Jak wiadomo sam fakt wolnych wyborów nie daje jeszcze gwarancji słusznych wyborów. I o nie nam chodziło. Chcieliśmy bowiem ludziom pomóc w dokonywaniu słusznych wyborów, szczególnie przy urnie wyborczej, by wybierano ludzi mądrych, uczciwych i kompetentnych, chcących służyć społeczeństwu, dla których interes ogólnonarodowy byłby zawsze priorytetem, a nie ten partyjny bądź indywidualny. Łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić w sytuacji, gdy jeszcze wielu z entuzjazmem wołało „komuno wróć”.

Z przykrością trzeba stwierdzić, że taka postawa, mniej lub bardziej ukrywana, dochowała się jeszcze do dnia dzisiejszego. Widać to było bardzo dobitnie w trakcie wyborów. Dopiero te ostatnie usatysfakcjonowały nas w zupełności. Może ta nasza mrówcza praca u podstaw przyczyniła się jednak w pewnym stopniu do zmiany nastrojów społecznych. Marzyliśmy bowiem zawsze o wielkiej zmianie w Polsce, podobnej do tej, która teraz ma miejsce. Byliśmy zawsze przekonani o tym, że Polska jest wielkim krajem, a przynajmniej o wielkim potencjale, krajem ludzi pracowitych i mądrych, którzy prędzej czy później, a raczej jak najprędzej, powinni dojść do władzy, ponieważ dotąd – jak sądzimy - rozwój Polski był wręcz specjalnie hamowany bądź opóźniany przez ludzi nieuczciwych, niekompetentnych, a nawet można powiedzieć o dużej energii kryminalnej, którzy drogą oduraczania społeczeństwa doszli do wysokich stanowisk, co zresztą doskonale było - i nadal jest – widoczne na przykładzie różnych afer.


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Józef  Sadowski

Józef Sadowski

Prezes Stowarzyszenia "Dobro Ojczyzny".