Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Wakacyjna beztroska radnych. Zgodzili się zapłacić 40 000 złotych, choć nie dowiedzieli się za co

07.07.2017 06:30 | 3 komentarze | żet, ma.w

Sportowe emocje, piasek i końcówka wakacji – wrzucone na dziedziniec zamku piastowskiego w Raciborzu. Tak może wyglądać zaplanowane na końcówkę sierpnia widowisko, jakiego jeszcze w Raciborzu nie było. Problemem jak zawsze są pieniądze, bo do organizacji Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej mają dołożyć się Gmina Racibórz oraz Powiat Raciborski. Niewykluczone, że piasek zostanie wypożyczony przez zaprzyjaźnioną z samorządem firmę...

Wakacyjna beztroska radnych. Zgodzili się zapłacić 40 000 złotych, choć nie dowiedzieli się za co
Na zdjęciu (od lewej): przewodniczący rady powiatu Adam Wajda, starosta Ryszard Winiarski, wicestarosta Marek Kurpis
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O organizację w Raciborzu Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej zabiegają przede wszystkim bracia Michalakowie – Jakub i Mikołaj, dla których siatkówka jest nie tylko pasją, ale też sposobem na życie. Jakub i Mikołaj prowadzą agencję menedżerską Michalak Brothers. – Na chleb zarabiamy reprezentując zawodowych sportowców w Polsce, Europie i na świecie – mówił podczas jednego z posiedzeń powiatowej komisji promocji Jakub Michalak. Przedstawił on wówczas radnym plan organizacji w Raciborzu mistrzostw w plażówce. Przekazał, że pomysł rozegrania mistrzostw w Raciborzu, na dziedzińcu Zamku Piastowskiego, spodobał się w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

Impreza (nie)jednorazowa

Zdaniem braci Michalaków organizacja takiej imprezy byłaby dobrym sposobem na promocję Raciborza – osiem meczów wieńczących turniej byłoby transmitowanych na antenie telewizji Polsat Sport. Dodatkowo przed każdą z transmisji puszczany byłby krótki film o gospodarzu turnieju – Raciborzu i powiecie raciborskim.

To co zostałoby po turnieju, to boiska do siatkówki plażowej (które trzeba najpierw zbudować, o czym dalej) oraz szansa na organizację w przyszłości podobnych tematycznie imprez, np. zawodów pucharu świata. Siatkówka plażowa mogłaby więc zagościć w Raciborzu na dłuższy czas.

Obawy Wacławczyka

Dawid Wacławczyk, przewodniczący powiatowej komisji rozwoju i promocji, pozytywnie odniósł się do pomysłu organizacji imprezy tego typu w Raciborzu – podobnie jak władze powiatu raciborskiego oraz samego Raciborza. Jego spokój został zburzony pod koniec czerwca, gdy radnym przedstawiono projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu raciborskiego.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski