środa, 20 czerwca 2018

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Radni PiS: Prezydent Kuczera miał być wizjonerem, jest administratorem stanu zastanego

19.05.2017 08:57 | 0 komentarzy | pm

Na ostatniej sesji Rady Miasta Rybnika prezydent Piotr Kuczera uzyskał absolutorium za wykonanie gminnego budżetu w 2016 roku. Nie wszyscy jednak są zadowoleni z jego rządów. 

Radni PiS: Prezydent Kuczera miał być wizjonerem, jest administratorem stanu zastanego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek, 18 maja br., na sesji Rady Miasta Rybnika, rybniccy radni udzielili prezydentowi Rybnika absolutorium za wykonanie gminnego budżetu w 2016 roku. Spośród 25 obecnych na sesji radnych, 14 zagłosowało za udzieleniem absolutorium, 9 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Przeciw byli m.in., radni Prawa i Sprawiedliwości, których stanowisko w sprawie przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu miasta Rybnika za 2016 rok, prezentujemy poniżej.

„Przedkładane stanowisko w kontekście formalnym dotyczy stwierdzenia prawidłowości wykonania budżetu za 2016r. To ocena na ile udało się Prezydentowi Miasta zrealizować plan w postaci uchwały budżetowej, której projekt sam przygotował. Uogólniając, to zestawienie dochodów i wydatków w różnych ujęciach i porównanie ze wspomnianą uchwałą budżetową. Poza wieloma informacjami o charakterze księgowym, wykonanie budżetu powinno dać odpowiedź na następujące pytania. Co w naszym mieście udało, a czego nie udało się zrobić? Czy widać inwestycje? Czy miasto się rozwija? Jaki był Rybnik w 2016r. pod rządami Piotra Kuczery? Niestety, naszym zdaniem odpowiedzi są negatywne, częściej się nie udawało niż udawało. Ważnych inwestycji nie widać, bo startująca inwestycja budowy drogi Racibórz-Pszczyna to przecież pomysł poprzednika. Rybnik w 2016 roku pod rządami Piotra Kuczery można spuentować jednym określeniem, „papierowy Rybnik”.

Rybnik w 2016 roku pod rządami Piotra Kuczery można spuentować jednym określeniem, „papierowy Rybnik”.

Od momentu zaprzysiężenia Piotra Kuczery na Urząd Prezydenta wykazywaliśmy ogromną potrzebę współpracy, zgadzaliśmy się w sprawie potrzeb rozwojowych miasta, głosowaliśmy za przyjęciem uchwały na zaciągnięcie potężnych zobowiązań finansowych na cele inwestycyjne. Dzisiejsze wskaźniki finansowe wskazują, że zobowiązania finansowe rosną, a Rybnik ciągle pozostaje tym samym miastem, którym był w 2014r. Nie dostrzegamy pozytywnych zmian, które Pan Prezydent nieustannie deklarował. Podkreślamy, że w swoim stanowisku dokonujemy realnej oceny działań Pana Prezydenta, dlatego 2016 rok uznajemy, za czas pierwszych rozliczeń.

Niezwykły bałagan oraz brak jednolitego i spójnego stanowiska w sprawie zagospodarowania kwartału „Juliusz”, dobitnie wskazuje, że przedstawiona w 2016 roku koncepcja jest typową mrzonką. Zmarnowane pieniądze, pomysły opierające się na danych wyciągniętych z kapelusza, a także nieznajomość podstaw prawnych wskazują, na całkowity brak przygotowania autorów niezwykle kosztownych materiałów promocyjnych. Najlepszym przykładem ośrodek „ROGER”. W porównaniu z pierwotną koncepcją nie zgadza się praktycznie nic. Przepraszam, jednak coś się zgadza. Poprawiana bez końca koncepcja, ciągle pozostaje na papierze.