Piątek, 13 grudnia 2019

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Nowa świecka tradycja w radzie powiatu raciborskiego

12.05.2017 06:30 | 1 komentarz | żet

Dawid Wacławczyk, szef klubu PiS w Radzie Powiatu Raciborskiego, ze zdziwieniem przyjął medialne doniesienia, w myśl których radni wiedzieli o toczącym się wobec Ryszarda Winiarskiego postępowaniu oraz oskarżeniu go o podawanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

Nowa świecka tradycja w radzie powiatu raciborskiego
Radny Dawid Wacławczyk i Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego Adam Wajda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zdziwienie radnego Wacławczyka wynikało stąd, że i on, i jego koledzy, o kłopotach starosty raciborskiego dowiedzieli się dopiero z mediów. Wacławczyk poruszył ten problem na sesji, podkreślając, że tygodniowo radni otrzymują z biura rady około 40 informacji – dotyczących sukcesów uczniów raciborskich szkół, wizytach w partnerskich powiatach, zaproszeń na imprezy – ale tak istotnych, o działaniach CBA wobec starosty raciborskiego, nie przekazano im.

– Nie rozpoczynamy żadnego frontu walki, ale wniosek jest taki, żeby wszelkie pisma od służb obligatoryjnie były przekazywane wszystkim radnym bez zwłoki – zwrócił się do rady i jej przewodniczącego. Adam Wajda wskazał na wieloletnią praktykę, w myśl której wszystkie pisma tego typu były do wglądu w biurze rady powiatu. – Kto chciał z tego korzystał, ale to był przywilej – nie obowiązek – odpowiedział Adam Wajda.

Ostatecznie stanęło na tym, że w powiecie raciborskim obowiązywać będzie nowa praktyka, która być może z czasem przerodzi się w tradycję – radni będą otrzymywać na swoje skrzynki mailowe nie tylko zaproszenia wernisaże i festyny, ale również pisma kierowane do biura przez sądy, prokuraturę oraz CBA.

(żet)

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski