środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Jarosław Kaczyński przyjedzie na Dni Raciborza. Naprawi błąd Dudy? [AKTUALIZACJA]

01.04.2017 10:58 | 2 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 23:19

Mamy złą wiadomość dla zwolenników PiS z Raciborza, którzy uradowali się na wieść o planowanym przyjeździe Jarosława Kaczyńskiego do naszego miasta. Artykuł okazał się żartem z okazji prima aprilis. Z prawdą ma wspólnego tylko tyle, że Jarosław Kaczyński rzeczywiście jest prezesem PiS, lubi koty, a Andrzeja Dudę zaproszono na uroczystą sesję rady miasta zorganizowaną w ramach obchodów jubileuszu 800-lecia praw miejskich Raciborza, ale na uroczystość nie przyjechał (reprezentował go minister Andrzej Dera).

Jarosław Kaczyński przyjedzie na Dni Raciborza. Naprawi błąd Dudy? [AKTUALIZACJA]
Od lewej: prezes PiS Jarosław Kaczyński, artysta Michał Szpak, prezydent Raciborza Mirosław Lenk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezes jest niezadowolony, że prezydent Andrzej Duda nie przyjechał do Raciborza na uroczystą sesję rady miasta. Twierdzi, że głowa państwa powinna znaleźć czas na odwiedziny kolebki polskości na Śląsku - mówi działacz PiS z Raciborza, który prosi o anonimowość.

Przypomnijmy, w styczniu tego roku radny Michał Woś, na co dzień szef gabinetu politycznego ministra Ziobry, zaproponował zaproszenie prezydenta RP Andrzeja Dudy na uroczystą sesję rady miasta Racibórz, podczas której świętowano jubileusz 800-lecia praw miejskich naszego miasta. Kilka dni później Mirosław Lenk - choć "platformers" z krwi i kości - pognał do Warszawy, ale.. niczego nie wskórał. Ostatecznie do Raciborza przyjechał Andrzej Dera, minister w kancelarii Prezydenta RP.

Gniew prezesa

Według naszych źródeł, wieści o tym podwójnym faux pax (spóźnionym zaproszeniu głowy państwa z jednej strony i odmowie przyjazdu Andrzeja Dudy z drugiej) dotarły do ucha prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - Najgorsze, że nie był wzburzony. Prezes stłamsił to w sobie, a to oznacza, że był po prostu wściekły - mówi z nabożnym lękiem działacz PiS z regionu, zbliżony do kręgów władzy.

Ustaliliśmy, że Jarosław Kaczyński zamierza przyjechać na czerwcowe Dni Raciborza, łącząc przyjemne z pożytecznym. Przyjemnym w tym wypadku jest koncert Michała Szpaka, którego wielkim fanem jest prezes PiS, pożytecznym - przede wszystkim oddanie hołdu "kolebce polskości, kolebce Piastów Śląskich", jak o Raciborzu mówi przywódca formacji rządzącej krajem.

Miłośnik Śląska

Wizyta Kaczyńskiego w Raciborzu ma być również okazją do ocieplenia wizerunku prezesa i partii rządzącej na Śląsku. - Dziennikarze z Mediów Których Nazwy Nie Wymawiamy przekręcili kiedyś słowa prezesa o "śląskiej piątej kolumnie" - mówią działacze PiS z regionu. W rzeczywistości prezes ma uwielbiać Śląsk i Ślązaków. W szufladzie swojego biurka trzyma ponoć pod ręką "Bery i bojki śląskie", które uwielbia czytać w wolnych chwilach, a swojego poprzedniego pupila nazwał... Hajer (hajer - górnik w gwarze śląskiej).

Planowana wizyta prezesa PiS nie wzbudza wielkiego entuzjazmu w lokalnych kręgach władzy. Prezydent Lenk, posłanka Gabriela Lenartowicz, czy były poseł Henryk Siedlaczek - chcąc nie chcąc - będą musieli stanąć na scenie ramię w ramię z "prezesem". - Znowu wszyscy powiedzą, że Lenk boi się utraty władzy, ale ja Jemu nie mogę odmówić, to nie wypada - mówi zrezygnowany Mirosław Lenk.

Zdjęcie z kotkiem

Dni Raciborza 2017 odbędą się w dniach 9 - 11 czerwca. Imprezie towarzyszyć będzie Jarmark św. Marcelego, Pływadło oraz Intronizacja Króla Kurkowego. Przyjazd prezesa PiS będzie dodatkową atrakcją. Dzieci, które bezbłędnie wyrecytują wierszyk "Kto ty jesteś" będą mogły w nagrodę pogłaskać kota prezesa i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z przywódcą naszego kraju i jego pupilem.

Wojtek Żołneczko

fot. Nowiny.pl, Łukasz Kohut

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.