Poniedziałek, 1 czerwca 2020

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Patrol

To Czech napadł na lombard w Wodzisławiu [FILM]

06.03.2017 13:04 | 1 komentarz | acz

Policjant z wodzisławskiej drogówki wracając ze służby zauważył pojazd, którym miał poruszać się sprawca rozboju na lombard. 

To Czech napadł na lombard w Wodzisławiu [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

O napadzie na lombard przy Powstańców Śląskich w Wodzisławiu informowaliśmy 23 lutego. Przypomnijmy, około godziny 11.50 do budynku wszedł mężczyzna i poprosił o zważenie najcięższych pierścionków. W chwili, gdy pracownik wykładał towar na wagę, mężczyzna obezwładnił go rozpylając w jego stronę gaz. Pracownik zdążył jeszcze zgarnąć część biżuterii z lady, lecz złodziej uciekł z dwoma srebrnymi pierścionkami. Za sprawcą napadu rozpoczęły się poszukiwania. Kryminalni ustalili, że napastnikiem jest obywatel Czech i porusza się samochodem marki volkswagen. Ustalono też kolor pojazdu i numery rejestracyjne.

Dzięki tym informacjom uzyskanym przez kryminalnych do zatrzymania obcokrajowca doszło w piątek. Policjant z drogówki wracając po pracy do domu, zauważył na ulicy Rybnickiej w Gorzycach pojazd, który skojarzył z poszukiwanym przez śledczych autem. Wcześniej policjanci przekazywali sobie na odprawach informacje o poszukiwanym sprawcy rozboju poruszającym się takim właśnie pojazdem. Swoje spostrzeżenia potwierdził u oficera dyżurnego, jednocześnie nie spuszczając samochodu z oczu. Gdy zauważył, ze kierowca się zatrzymuje i próbuje uciekać pieszo, nie czekając na przyjazd kolegów z komendy, postanowił obezwładnić złodzieja i go zatrzymać. Po przyjeździe patrolu, obcokrajowiec został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. 32-latek przyznał się do winy i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Miejsce wydarzenia: