Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Dyrektor szpitala poszukuje zastępcy

29.01.2017 07:00 | 61 komentarzy | mak

Szpital ogłosił konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa. Aktualnie obowiązki w tym zakresie pełni ordynator wodzisławskiej porodówki.

Dyrektor szpitala poszukuje zastępcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach – Dorota Kowalska, nie jest lekarzem. W związku z tym musi mieć swojego zastępcę ds. lecznictwa, czyli osobę, który posiada tytuł lekarza. Tak stanowią przepisy. 4 stycznia został ogłoszony konkurs na to stanowisko. – Oferty mają spływać do 4 lutego. Następnie komisja konkursowa zbierze się i oceni pod kątem formalnym złożone przez kandydatów dokumenty. Jeśli będzie przynajmniej dwóch kandydatów, którzy spełnią warunki formalne, odbędzie się dalszy etap procedury, czyli rozmowy z kandydatami – mówi wicestarosta Grzegorz Kamiński, resortowo odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Pełniącym obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa jest obecnie ordynator porodówki w Wodzisławiu, Wojciech Kluszczyk.

Niedawno zostały też rozstrzygnięte dwa inne konkursy na stanowiska zastępców dyrektora w szpitalu. Zastępcą dyrektora ds. pielęgniarstwa została Małgorzata Żebrak. Była jedyną osobą, która zgłosiła się do konkursu. Wybrano też zastępcę dyrektora ds. techniczno–administracyjnych. Stanowisko otrzymała Krystyna Ochot, która do tej pory pracowała w szpitalu jako kierownik komórki odpowiedzialnej za sprawy techniczno–administracyjne.

Z kolei stanowisko zastępcy dyrektora ds. restrukturyzacji i rozwoju szpitala powierzono Wojciechowi Olszówce. – Ponieważ był współtwórcą programu medycznego dla szpitala – wyjaśnia wicestarosta.

(mak)

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski