Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Nowiutki volkswagen pomoże ratować życie mieszkańców raciborszczyzny

04.01.2017 12:02 | 1 komentarz | żet

- To jest jedno z podstawowych zobowiązań rządu Prawa i Sprawiedliwości pod przewodnictwem pani premier Beaty Szydło - dbałość o bezpieczeństwo obywateli - powiedział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek (na zdj.) podczas uroczystego przekazania nowej karetki dla raciborskiego szpitala.

Nowiutki volkswagen pomoże ratować życie mieszkańców raciborszczyzny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy ambulans to volkswagen crafter (poj. 2.2). Warty 400 tysięcy złotych wóz jest naszpikowany nowoczesnym sprzętem do ratunkowym. To jeden z dziesięciu nowych ambulansów, które trafiły do szpitali w województwie śląskim. - Pieniądze zostały wygospodarowane z nadwyżki z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego. W regionie mamy dość niskie bezrobocie, dlatego musieliśmy zapłacić mniej za osoby, które nie są ubezpieczone - powiedział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas przekazaniu ambulansu raciborskiemu szpitalowi 4 stycznia. - Nasz region potrzebuje nowoczesnego sprzętu do ratowania zdrowia i życia naszych mieszkańców - dodał wojewoda.

- Planowaliśmy zakup ambulansu, martwiliśmy się skąd wziąć pieniążki, także spadł nam z nieba pan wojewoda - powiedział Ryszard Rudnik, dyrektor szpital. Zwrócił uwagę, że to drugi zakup ambulansu w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. - Mamy całkowicie odnowiony sprzęt i myślę, że bezpieczeństwo mieszkańców zdecydowanie się poprawiło - dodał dyrektor. Nowy ambulans trafi do stacji pogotowia w Krzyżanowicach.

Pielęgniarka oddziałowa raciborskiego pogotowia Alicja Skowronek wyjaśniła wojewodzie śląskiemu, do czego służy nowoczesny sprzęt będący na wyposażeniu karetki.

Towarzyszący wojewodzie poseł Czesław Sobierajski (PiS) przekazał z kolei informację o wyasygnowaniu przez rząd 10 mln zł na uruchomienie szpitalnego oddziału ratunkowego w Raciborzu. - Jest to dla nas ważna rzecz, ponieważ SOR miał powstać w Raciborzu w momencie inwestycji, ale z powodu braku środków nie udało nam się dokończyć tego zadania - komentuje Ryszard Rudnik.

W uroczystym przekazaniu sprzętu dla raciborskiego szpitala, oprócz wojewody, posła i dyrekcji, uczestniczyli jeszcze samorządowcy z powiatu raciborskiego - starosta Ryszard Winiarski, wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój, wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki.

Ludzie:

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu