Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

SUPER ;) sposób na zdrowie dla każdej kobiety!

13.12.2016 12:00 | 0 komentarzy | (q)

Apetyt na zdrowie z Akademią Fitness

SUPER ;) sposób na zdrowie dla każdej kobiety!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Akademii odbywają się zajęcia ZDROWA KOBIETA, poświęcone profilaktyce i leczeniu kobiecych problemów, jak m.in. obniżenie narządów czy nietrzymanie moczu, na które wg badań cierpi już co trzecia kobieta!

Na ten powszechny problem wpływ mają nie tylko przebyte ciąże i porody, ale i różnego rodzaju urazy, operacje, niedowaga/nadwaga, wieloletnie dźwiganie, nadmierny lub źle dobrany wysiłek fizyczny oraz stres. Problem nasila się z wiekiem, kiedy w okresie okołomenopauzalnym w organizmie zaburza się gospodarka hormonalna.

Na zajęciach pracujemy kompleksowo z całym ciałem, skupiając się na obszarze dna miednicy, wg mojego autorskiego pomysłu

– „SUPER :)”. Pracujemy nad siłą mięśni dna miednicy – S, ale także nad ich świadomą relaksacją – R. Rozmawiamy o destrukcyjnych nawykach codziennego dnia związanych głównie z opróżnianiem pęcherza i jelita, które powtarzane przez lata generują opisywane problemy (U – użyteczność). Uczymy się utrzymywania prawidłowej postawy ciała w ciągu dnia (P) i ćwiczymy, uzyskując jego elastyczność (E). Uśmiech na końcu – :), to niemniej istotny element, ponieważ stres i negatywne emocje bardzo źle przekładają się na napięcia w obszarze dna miednicy.

Pamiętajmy, że człowiek jest całością, dlatego tylko holistyczne podejście ma sens. Dopiero gdy wszystkie elementy będą działać poprawnie, możemy liczyć na intymne zdrowie i czuć się SUPER :).

Zapraszamu serdecznie Panie w każdym wieku i w każdej sytuacji.