Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Patrol

AKTUALIZACJA: Tragedia w Marklowicach. Nie żyje motocyklista [ZDJĘCIA], [FILM]

26.08.2016 20:45 | 6 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 10:05

W piątek, 26 sierpnia po godzinie 17.00 w Marklowicach doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Zginął młody motocyklista.

AKTUALIZACJA: Tragedia w Marklowicach. Nie żyje motocyklista [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do tragedii doszło na ulicy Wyzwolenia. 32-latek jadąc w kierunku Świerklan stracił panowanie nad motocyklem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w krawężnik. Siła uderzenia była tak duża, że mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Świadkowie obecni na miejscu twierdzili, że do wypadku doszło, kiedy kierowca motocykla wyprzedzał inny pojazd. Miał robić to jadąc pod górkę. Podczas tego manewru od strony Świerklan nadjechał inny, prawidłowo jadący pojazd. Kierowca motocykla miał się ratować przed zderzeniem, zjeżdżając na pobocze przeciwnego pasa.
Aktualizacja:

Oficjalny komunikat Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim:

Do zdarzenia doszło około 17:30 na ul. Wyzwolenia. Wstępne ustalenia policjantów ruchu drogowego wskazują, iż kierujący motocyklem marki Suzuki jadąc w kierunku Świerklan na łuku drogi, w miejscu niedozwolonym podjął manewr wyprzedzania poprzedzającego go samochodu marki Opel Astra. W trakcie tego manewru stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni, gdzie uderzył w krawężnik a następnie w znak drogowy. Niestety obrażenia 32-letniego mieszkańca Wodzisławia Śl. okazały się śmiertelne. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się później, iż mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Policjanci będą teraz wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

(acz)

Miejsce wydarzenia: